OFICJALNIE: Dawid Bugaj w SPAL

OFICJALNIE: Dawid Bugaj w SPAL
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | Romsdals Budstikke

Molde i SPAL doszły do porozumienia w kwestii przenosin Dawida Bugaja.

16-latek to spory talent, według niektórych o tej samej skali co w przypadku Erlinga Brauta Hålanda. 

Bugaj wychowywał się w Norwegii, szlifując swoje piłkarskie umiejętności w akademii młodzieżowej Molde. Nie tak dawno testowała go nawet Borussia Dortmund.

Dziś przyszedł czas na wykonanie następnego kroku, jakim jest wyjazd do Włoch. Na zatrudnienie pomocnika zdecydowało się bowiem SPAL 2013, a kontrakt został zawarty do 30 czerwca 2023 roku.

– To dla mnie coś wielkiego. Mieszkałem w małym miasteczku, ale jednocześnie dorastałem w dużym klubie piłkarskim. Teraz mam okazję podjęcia się jeszcze większego wyzwania i po prostu muszę to wykorzystać. Chcę robić, co tylko możliwe, aby stać się jak najlepszym graczem, więc nie ukrywam, że w tej chwili jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Dawid Bugaj w rozmowie z „Romsdals Budstikke”.

Piłkarz urodzony w Sosnowcu na swoim koncie ma występy w reprezentacji Polski. Trzykrotnie było mu dane zagrać w kadrze U-15, a obecnie przywdziewa on trykot z orzełkiem na pierwsi w drużynie do lat 16 (jak dotąd sześć spotkań).

SPAL 2013 w poprzednim sezonie występowało na poziomie Serie A, ale po zajęciu ostatniego miejsca w tabeli, przyszło mu rywalizować w niższej klasie rozgrywkowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy