OFICJALNIE: Decyzja Werderu w sprawie trenera

OFICJALNIE: Decyzja Werderu w sprawie trenera
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Werder Brema

Werder Brema poinformował na oficjalnej stronie internetowej o pozostawieniu Floriana Kohfeldta na stanowisku pierwszego trenera.

Niemiecki szkoleniowiec został pierwszym trenerem Werderu 10 listopada 2017 roku, jednak początkowo miał być jedynie rozwiązaniem tymczasowym, dlatego podpisał z klubem umowę do końca roku. Na celowniku drużyny znajdowały się dużo bardziej uznane nazwiska, takie jak Lucien Favre i Thomas Tuchel. Żaden z nich nie wyraził jednak chęci poprowadzenia czterokrotnego mistrza Niemiec.

Tym samym już trzeci raz z rzędu Werder postanowił powierzyć rolę pierwszego trenera osobie, która wcześniej zajmowała się drugim zespołem. Przed 35-latkiem był to Wiktor Skrypnik i Alexander Nouri. Każdy z nich początkowo odmieniał postawę drużyny, by ostatecznie stracić posadę po serii złych wyników na początku ostatniego sezonu pracy.

Od czasu, gdy Kohfeldt został mianowany pierwszym szkoleniowcem, w grze Werderu można dostrzec znaczny postęp. Od tamtej pory klub wygrał trzy z sześciu spotkań i w jednym zremisował. Warto dodać, że we wcześniejszych jedenastu grach klub ani razu nie sięgnął po komplet punktów i przed zajęciem ostatniej pozycji w tabeli chroniła go jedynie jeszcze gorsza postawa 1.FC Köln.

W tej chwili bremeńczycy mogliby się znajdować już nad strefą spadkową, ale w poprzedniej kolejce dali sobie wydrzeć w doliczonym czasie zwycięstwo nad Mainz. To właśnie zespół z Moguncji znajduje się tuż nad nimi w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy