OFICJALNIE: Decyzja Werderu w sprawie trenera

OFICJALNIE: Decyzja Werderu w sprawie trenera
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Werder Brema

Werder Brema poinformował na oficjalnej stronie internetowej o pozostawieniu Floriana Kohfeldta na stanowisku pierwszego trenera.

Niemiecki szkoleniowiec został pierwszym trenerem Werderu 10 listopada 2017 roku, jednak początkowo miał być jedynie rozwiązaniem tymczasowym, dlatego podpisał z klubem umowę do końca roku. Na celowniku drużyny znajdowały się dużo bardziej uznane nazwiska, takie jak Lucien Favre i Thomas Tuchel. Żaden z nich nie wyraził jednak chęci poprowadzenia czterokrotnego mistrza Niemiec.

Tym samym już trzeci raz z rzędu Werder postanowił powierzyć rolę pierwszego trenera osobie, która wcześniej zajmowała się drugim zespołem. Przed 35-latkiem był to Wiktor Skrypnik i Alexander Nouri. Każdy z nich początkowo odmieniał postawę drużyny, by ostatecznie stracić posadę po serii złych wyników na początku ostatniego sezonu pracy.

Od czasu, gdy Kohfeldt został mianowany pierwszym szkoleniowcem, w grze Werderu można dostrzec znaczny postęp. Od tamtej pory klub wygrał trzy z sześciu spotkań i w jednym zremisował. Warto dodać, że we wcześniejszych jedenastu grach klub ani razu nie sięgnął po komplet punktów i przed zajęciem ostatniej pozycji w tabeli chroniła go jedynie jeszcze gorsza postawa 1.FC Köln.

W tej chwili bremeńczycy mogliby się znajdować już nad strefą spadkową, ale w poprzedniej kolejce dali sobie wydrzeć w doliczonym czasie zwycięstwo nad Mainz. To właśnie zespół z Moguncji znajduje się tuż nad nimi w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy