OFICJALNIE: Demba Ba odchodzi z İstanbul Başakşehir w kontrowersyjnych okolicznościach

OFICJALNIE: Demba Ba odchodzi z İstanbul Başakşehir w kontrowersyjnych okolicznościach fot. mooinblack / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ntvspor.net | Istanbul Başakşehir

Demba Ba nie jest już zawodnikiem İstanbul Başakşehir. Umowa została błyskawicznie rozwiązana, co oczywiście wywołało lawinę plotek.

İstanbul Başakşehir znalazło się w tym sezonie w trudnej sytuacji i na kilka kolejek przed końcem nie może być pewne utrzymania w tureckiej ekstraklasie. Jakby problemów było mało, z zespołem pożegnał się też Demba Ba.

Władze poinformowały, że w tym przypadku doszło do rozwiązania kontraktu. Nie poinformowano jednak szerzej, co konkretnie jest przyczyną takiej decyzji oraz kto optował za takim rozwiązaniem.

Sam zawodnik sprawy bezpośrednio nie skomentował, ale za to, zamieścił na Twitterze zdjęcie suwaka. To z kolei wywołało lawinę spekulacji.

W mediach pojawiły się natomiast informacje, że odejście jest spowodowane konfliktem na linii zawodnik-trener. Aykut Kocaman rzekomo negatywnie postrzegał post piłkarza w związku z Ramadanem.

Do sprawy odniósł się później sam szkoleniowiec.

- Wiem, że sprawa została już zakończona i każdy wydał swój osąd. To wszystko, co się wydarzyło, dotyczy mojego spojrzenia na futbol. Proszę więc opinię publiczną, aby nie zwracała uwagi na niegodziwe i głupie komentarze w mediach społecznościowych. To jest moja decyzja i nikomu nie muszę się z niej tłumaczyć - przyznał 56-latek.

Piłkarz kilka godzin później usunął zdjęcie, ale zamiast tego podzielił się ze swoimi fanami jednym z wersetów Koranu „On wie, co znaczy każde serce”.

35-latek trafił do İstanbul Başakşehir z Shanghai Shenhua w styczniu 2019 roku. Jeśli chodzi o ten sezon, to rozegrał łącznie 37 spotkań, a jego dorobek to dziewięć goli i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy