OFICJALNIE: Dinamo Zagrzeb zwolniło trenera

2021-12-02 17:05:18; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Dinamo Zagrzeb zwolniło trenera Fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko Źródło: GNK Dinamo Zagrzeb

Damir Krznar nie jest już trenerem Dinama Zagrzeb, o czym chorwacki klub poinformował w środowe popołudnie.

Środa była dniem, w którym rozgrywano mecze w ramach Pucharu Chorwacji. W jednym ze spotkań faworyzowane Dinamo Zagrzeb mierzyło się przed własną publicznością z HNK Rijeką.

Spotkanie od początku układało się pod dyktando drugiej z tych ekip, która trafiła do siatki już w 27. minucie za sprawą Jorge Obregóna, a trzy minuty później wynik podwyższył Josip Drmić.

Na odpowiedź stołecznej ekipy trzeba było czekać aż do 73. minuty. Wtedy to bramkę kontaktową zdobył Marko Tolić. To jednak na niewiele się zdało, bo w doliczonym czasie gry wynik ustalił Robert Murić i potyczka zakończyła się zwycięstwem Rijeki w stosunku 3-1.

Przeciętna postawa Dinama w tym sezonie tak w lidze, jak i w krajowym pucharze, spowodowały, że do dymisji podał się dotychczasowy trener Damir Krznar.

49-latek prowadził zespół od marca tego roku. Wspólnie z nim sięgnął po mistrzostwo i Puchar Chorwacji, a także zdołał wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Na ten moment nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. O decyzjach zarząd poinformuje w najbliższych dniach.