OFICJALNIE: Długo wyczekiwany transfer Borussii Dortmund

OFICJALNIE: Długo wyczekiwany transfer Borussii Dortmund fot. Borussia Dortmund
Karol Brandt
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund potwierdziła zakontraktowanie Nico Schulza.

Sprawdziły się doniesienia „Bilda”. Wicemistrzowie Niemiec po długich obserwacjach wielu lewych obrońców ostatecznie zdecydowali na angaż 26-latka, który od dwóch sezonów grał w Hoffenheim. W tym czasie zanotował 71 występów, cztery trafienia i 13 asyst.

Dortmundczycy poinformowali, że gracz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Nie ujawniono warunków transferu, lecz już wcześniej niemieckie media podawały, że BVB zdecyduje się aktywować klauzulę odstępnego, która wynosiła 25 milionów euro.

- Borussia Dortmund to czołowy klub europejski, którego zespół gra w sposób odpowiadający moim preferencjom. Myślę, że mój sposób gry także pasuje do koncepcji drużyny, dlatego łącząc siły możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy - powiedział świeżo upieczony gracz zespołu z Zagłębia Ruhry. 

Schulz to jeden z najszybszych piłkarzy w Bundeslidze,  który jak dotąd sześciokrotnie przywdziewał trykot reprezentacji Niemiec. Ponadto w przeszłości pracował on pod okiem Luciena Favre’a, obecnego szkoleniowca Borussii, co także jest nie bez znaczenia.

Dla ekipy z Signal Iduna Park to pierwsze wzmocnienie przed kolejnym sezonem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy