OFICJALNIE: Domagoj Bradarić w Lille. Świetny interes Hajduka Split!

OFICJALNIE: Domagoj Bradarić w Lille. Świetny interes Hajduka Split!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lille OSC

Domagoj Bradarić został nowym zawodnikiem Lille OSC.

Uczestnik ostatnich Mistrzostw Europy U-21 przenosi się do francuskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Hajduka Split i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Drużyna z Chorwacji na sprzedaży swojego wychowanka zarobiła 7,5 miliona euro. Ta kwota będzie mogła w przyszłości wzrosnąć jeszcze o 1,5 miliona euro zawarte w bonusach uzależnionych od występów zawodnika i wyników osiąganych przez ekipę ze Stade Pierre-Mauroy. 

Dla siedemnastokrotnego mistrza kraju (dziewięć razy mistrz Jugosławii i osiem razy mistrz Chorwacji) jest to druga największa sprzedaż w historii klubu. W przeszłości za wyższą sumę szeregi Hajduka opuścił tylko Nikola Vlašić, który w sierpniu 2017 roku trafił do Evertonu za 10,8 miliona euro.

Warto również dodać, że ekipa ze Splitu zagwarantowała sobie dziesięć procent od ewentualnego przyszłego transferu lewego obrońcy, który będzie miał za zadanie wypełnić w Lille lukę po odejściu Youssoufa Koné do Olympique'u Lyon.

19-letni defensor został w minionym sezonie włączony do pierwszej kadry chorwackiego zespołu i od tego czasu zdążył rozegrać w jego barwach 25 spotkań, w których zanotował dwie asysty.

Poza nim szeregi Lille zasilił również Manuel Luís Da Silva Cafumana, znany bardziej jako Show. Utalentowany defensywny pomocnik przeniósł się do francuskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z CD 1º de Agosto i związał z nim do końca czerwca 2024 roku.

Ekipa z Angoli na sprzedaży swojego wychowanka zarobiła rekordową dla siebie sumę opiewającą na dwa miliony euro. Dla drużyny z Afryki są to bardzo duże pieniądze, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że do tej pory żaden ich piłkarz nie opuścił zespołu za więcej niż milion euro i także żaden gracz do niego nie trafił za choćby pół miliona euro.

20-letni zawodnik ma za sobą niezwykle udany rok, który okrasił zdobyciem mistrzostwa Angoli i dotarciem do półfinału Afrykańskiej Ligi Mistrzów, w którym to musiał uznać wraz z CD 1º de Agosto wyższość Espérance Tunis (1:0, 2:4). Ponadto znalazł się on w kadrze reprezentacji narodowej na dopiero co zakończony Puchar Narodów Afryki, gdzie rozegrał dwa spotkania.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy