Oficjalnie: Dória w Marsylii

Oficjalnie: Dória w Marsylii
Maciej Wdowiarski
Maciej Wdowiarski
Źródło: Olympique Marsylia

Marsylia sfinalizowała transfer Brazylijczyka Dórii. Młody obrońca podpisze 5-letni kontrakt.

Dória urodził się 8 listopada 1994 roku i uznawany jest za jeden z większych talentów brazylijskiej piłki. Z Marsylią związał się na pięć lat. 

Od początku swojej profesjonalnej kariery związany był z Botafogo. W ostatnim sezonie stanowił jeden z filarów defensywy brazylijskiego klubu. Zabiegało o niego wiele znanych europejskich drużyn, jak chociażby FC Porto. Dória zdecydował się jednak na wybór Marsylii i uznaje się, że Francuzi zrobili zakomity interes.

Jest to obrońca wysoki (1,89m) i bardzo silny. Ponadto trenerzy chwalili jego łatwość w przyswajaniu taktyki. Jest też dobrze wyszkolony technicznie, bowiem w dzieciństwie trenował futsal.

- Jestem dumny i zaszczycony faktem, że mogę dołączyć do Olympique Marsylia. To wielki klub bardzo dobrze znany w Brazylii. Bardzo spodobała mi się gościnność jakiej tu doświadczyłem, byłem też pod dużym wrażeniem infrastruktury. Wiele też słyszałem o tutejszych kibicach, wiem, że odgrywają bardzo ważną rolę w życiu klubu. Oglądałem zdjęcia z ostatniego meczu na Stade Velodrome przeciwko Nicei i to było naprawdę niesamowite - powiedział Dória .

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy