OFICJALNIE: Dres idzie w odstawkę. Gábor Király kończy karierę!

OFICJALNIE: Dres idzie w odstawkę. Gábor Király kończy karierę! fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: Gabor Kiraly

Gábor Király poinformował, że kończy karierę zawodniczą.

Wcześniej, bo w 2016 roku, stwierdził, że czas na pożegnanie z kadrą Węgier. Karierę reprezentacyjną skończył jako rekordzista pod względem liczby występów - od 1998 roku zaliczył ich aż 108. Teraz, w godnym wieku 43 lat, uznał, iż przyszedł też czas na definitywne odwieszenie butów na kołek.

Doświadczony golkiper od 2015 roku, gdy wrócił do ojczyzny z zagranicznych wojaży, grał w ekstraklasowym Szombathelyi Haladás (zawodnik pochodzi z Szombathelyi i jest wychowankiem tego klubu). W sezonie 2018/2019 wystąpił w 24 meczach, trzy razy zachowując czyste konto, dopuszczając do straty 37 bramek. Jego zespołowi nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej, a sam bramkarz często zawodził. 

Király swoją rozpoznawalność zbudował nie tylko na dobrej formie prezentowanej między innymi w Hercie, Crystal Palace czy TSV 1860, ale przede wszystkim na szarych dresach, które zakładał na mecze od 1996 roku.

Király nie będzie się nudził na sportowej emeryturze. Od 2006 roku w rodzinnym Szombathelyi prowadzi piłkarski klub Király SZE.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy