OFICJALNIE: Drugi zimowy transfer Lechii. Kristers Tobers przenosi się do Gdańska

OFICJALNIE: Drugi zimowy transfer Lechii. Kristers Tobers przenosi się do Gdańska fot. Lechia Gdańsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lechia Gdańsk

Kristers Tobers został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Środkowy obrońca zasilił szeregi polskiego zespołu na zasadzie wypożyczenia z FK Lipawa. W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający „Biało-Zielonym” definitywne wykupienie 19-letniego zawodnika po zakończeniu obecnego sezonu.

- Wybór Lechii to szansa dla mnie, aby wejść na wyższy poziom. Gdy tylko pojawiła się oferta, byłem gotowy do przyjścia do tutaj. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Chcę jak najszybciej nauczyć się języka polskiego i złapać dobry kontakt z zespołem. Później będzie tylko łatwiej - powiedział sześciokrotny reprezentant Łotwy.

Kristers Tobers uchodzi w rodzimym kraju za uzdolnionego zawodnika. Przez całą swoją dotychczasową krótką seniorską karierę był związany z FK Lipawa. W sumie rozegrał 61 spotkań dla tej drużyny i strzelił w nich pięć bramek.

Wiele na to wskazuje, że zakontraktowany defensor wypełni w kadrze ekipy prowadzonej przez Piotra Stokowca lukę po Błażeju Augustynie, który już jakiś czas temu otrzymał „zielone światło” od władz klubu na poszukiwania nowego pracodawcy.

19-letni Łotysz jest drugim zimowym nabytkiem Lechii. Przed nim do zespołu z Gdańska dołączył Conrado Buchanelli Holz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy