OFICJALNIE: Dušan Vlahović na sprzedaż. Juventus i spółka zacierają ręce

OFICJALNIE: Dušan Vlahović na sprzedaż. Juventus i spółka zacierają ręce fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fiorentina

Dušan Vlahović nie podpisze nowego kontraktu z Fiorentiną i tym samym zostanie najprawdopodobniej sprzedany po zakończeniu obecnego sezonu.

Reprezentant Serbii ma za sobą niezwykle udany pod względem indywidualnym poprzedni sezon i związku z tym zwrócił na siebie uwagę ze strony mocniejszych oraz bogatszych europejskich klubów.

Fiorentina zdołała jednak odeprzeć ich zakusy stawiając wygórowane oczekiwania w stosunku do wysokości kwoty odstępnego za 21-letniego zawodnika i jednocześnie wyrażała nadzieję na zatrzymanie go w swoich szeregach na dłużej.

Przedstawiciele „Violi” prowadzili w tym aspekcie bardzo zaawansowane rozmowy z Dušanem Vlahoviciem i pomimo zaproponowania mu najlepszych w historii klubu warunków nie zdołali z nim dojść do porozumienia, o czym otwarcie poinformował prezydent Rocco Commisso w opublikowanym oświadczeniu.

„Jak wiecie, Fiorentina złożyła zawodnikowi bardzo lukratywną propozycję przedłużenia kontraktu, która pozwoliłaby mu stać się najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii klubu.

Nasza oferta została również kilkukrotnie ulepszona w czasie, aby sprostać wymaganiom zarówno Dušana, jak i jego świty, ale pomimo naszych najlepszych starań, propozycja odnowienia umowy nie została przyjęta.

W ciągu ostatnich tygodni, które spędziłem tu we Florencji, osobiście próbowałem znaleźć rozwiązanie, które uszczęśliwiłoby piłkarza i klub, ale ku mojemu wielkiemu ubolewaniu, każda nasza próba i każdy wysiłek nie został nagrodzony” - przyznał działacz.

Commisso zapewnił także, że w zaistniałej sytuacji nie zamierza mścić się na piłkarzu poprzez odgórne polecenie odstawienie go od składu i wyraził też nadzieję na to, że sam Vlahović wykaże się pełnym profesjonalizmem i do samego końca swojej przygody z Fiorentiną będzie dawał z siebie wszystko.

„W każdym razie Dušan Vlahović ma kontrakt, który wiąże go z Fiorentiną przez jeszcze 21 miesięcy i jesteśmy pewni, że zawodnik, jak zawsze wniesie swój wkład w pomoc zespołowi w osiąganiu wyznaczonych celów, demonstrując jednocześnie swój profesjonalizm, którym się wyróżnia od przyjazdu do Florencji z zachowaniem najwyższego szacunku dla naszych fanów, kolegów z drużyny, trenera i całego klubu” - dodał prezydent „Violi”.

21-latek jest w ostatnim czasie najmocniej łączony z przeprowadzką do Juventusu.

Serb strzelił już sześć goli oraz zanotował jedną asystę w ośmiu rozegranych meczach w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy