OFICJALNIE: Dwa transfery Hajduka!

OFICJALNIE: Dwa transfery Hajduka!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hajduk Split

Mijo Caktaš i Steliano Filip podpisali umowę z Hajdukiem Split.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy opuścił zgrupowanie Rubina Kazań w zeszłym tygodniu i rozwiązał umowę z klubem z powodu zaległości finansowych.

Dyrektor sportowy rosyjskiego klubu stwierdził jednak, że Caktaš nie miał podstaw do jednostronnego rozwiązania kontraktu, ponieważ długi wobec niego nie były wystarczająco spore i zapowiedział wkroczenie na drogę sądową z zawodnikiem. Wydaje się jednak, że były to jedynie zapowiedzi bez pokrycia, ponieważ kilka godzin później Rubin za pośrednictwem oficjalniej strony internetowej poinformował o obustronnym rozwiązaniu umowy.

Pomocnik wystąpił w tym sezonie w 10 spotkaniach ligi rosyjskiej, zdobywając dwie bramki i notując trzy asysty.

Nowym - starym klubem Caktaša będzie Hajduk. 25-latek wraca do Splitu po dwóch latach przerwy. Zawodnik związał się z chorwackim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2021 roku.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem do domu. Ponowna gra w Hajduku była moim wielkim marzeniem. Znam zespół bardzo dobrze i myślę, że szybko zaadaptuje się do nowych warunków. Ten zespół dysponuje obecnie mocną i szeroką kadrą. Myślę, że wspólnie z kolegami może odnieść wiele sukcesów. Klub ma duże ambicje i chcemy zrobić coś wspaniałego – powiedział Caktaš.

Z kolei drugi nabytek Hajduka to wychowankiem LPS Banatul. Lewy defensor od 2012 roku reprezentował barwy Dinama Bukareszt. Filip ma na swoim blisko 150 meczów na boiskach ligi rumuńskiej. W tym czasie zdobył dziewięć bramek i zanotował 14 asyst.

Dobra postawa reprezentanta Rumunii znalazła uznanie w oczach działaczy ekipy ze Splitu, którzy zdecydowali się go pozyskać. Jego umowa z nowym klubem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

- Mam świadomość jak wielkim klubem jest Hajduk. Przyjechałem tutaj, by walczyć o najwyższe krajowe trofea. Wiem wszystko o tym klubie. To zresztą nic trudnego, bo ta drużyna jest wszystkim dobrze znana. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Ten transfer to dla mnie ogromny krok naprzód. Mam nadzieję, że nie zawiodę i dam kibicom wiele radości – powiedział Steliano Filip.

Warto także przypomnieć, że wcześniej szeregi chorwackiej drużyny na zasadzie wypożyczenia zasilił Ádám Gyurcsó.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy