OFICJALNIE: Eddie Howe odszedł z Bournemouth

OFICJALNIE: Eddie Howe odszedł z Bournemouth
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bournemouth

Eddie Howe nie będzie już odpowiadał za wyniki osiągane przez ekipę z Dean Court, czyli Bournemouth.

Przedstawiciele popularnych „Wisienek” poinformowali za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o rozwiązaniu obowiązującego kontraktu z 42-letnim szkoleniowcem za porozumieniem stron.

Eddie Howe rozpoczynał oraz zakończył swoją profesjonalną przygodę z futbolem w Bournemouth i w tym też klubie zaczął stawiać pierwsze kroki w zawodzenie trenera.

Anglik odpowiadał najpierw za wyniki osiągane przez ekipę z Dean Court w latach 2008-2011 i następnie po zaliczeniu epizodu w Burnley wrócił do macierzystego zespołu w październiku 2012 roku.

Od tego momentu zaczął piąć się z drużyną po szczeblach rodzimych rozgrywek i najpierw dość szybko wywalczył z nią awans do Championship, z której następnie po dwóch sezonach przebił się do Premier League.

Bournemouth spędził na tym szczeblu pięć sezonów. W tym czasie Howe zapracował sobie na uznanie w oczach ekspertów i często pojawiał się w różnego rodzaju rozważaniach dotyczących objęcia posady w jednym z silniejszych klubów.

Niewykluczone, że 42-latek dostąpi wkrótce tego zaszczytu, ponieważ właśnie rozstał się z „Wisienkami” po spadku do Championship.

- Spędziwszy łącznie 25 lat w klubie jako zawodnik i menedżer muszę przyznać, że ta decyzja, uzgodniona z władzami, jest jedną z najtrudniejszych, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Pomimo tego, że moje uczucie miłości, które żywię do tego zespołu, na zawsze we mnie pozostanie, uznaliśmy wspólnie, że teraz nadszedł odpowiedni czas na to, aby klub podążał w nowym kierunku. Bournemouth zawsze będzie w moim sercu, ale jestem głęboko przekonany, że teraz jest właściwy czas, aby w drużynie zaszły zmiany - powiedział szkoleniowiec, który za sprawą dobrej pracy wykonywanej na poziomie Premier League stanie się teraz najprawdopodobniej jednym z głównych kandydatów do powrotu do ławkę trenerską na tym poziomie w przypadku zwolnienia jednego z menedżerów.

Howe poprowadził ekipę z Dean Court w sumie w aż 454 spotkaniach, z których 194 wygrał, 92 zremisował i 168 przegrał.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Piqué grzmi po blamażu z Bayernem. „Klub potrzebuje gruntownych zmian” Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium Liga Mistrzów: Wstyd. Żenada. Kompromitacja. FC Barcelona rozbita przez Bayern Monachium OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! OFICJALNIE: Everton Soares, Vertonghen i Waldschmidt w Benfice! Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Bartosz Białek przechodzi za pięć milionów euro, ale nie do Borussii Mönchengladbach Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera Borussia Dortmund o krok od pozyskania Reiniera U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją U-21: Michniewicz ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Estonią i Rosją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy