OFICJALNIE: Eddie Howe odszedł z Bournemouth

OFICJALNIE: Eddie Howe odszedł z Bournemouth
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bournemouth

Eddie Howe nie będzie już odpowiadał za wyniki osiągane przez ekipę z Dean Court, czyli Bournemouth.

Przedstawiciele popularnych „Wisienek” poinformowali za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o rozwiązaniu obowiązującego kontraktu z 42-letnim szkoleniowcem za porozumieniem stron.

Eddie Howe rozpoczynał oraz zakończył swoją profesjonalną przygodę z futbolem w Bournemouth i w tym też klubie zaczął stawiać pierwsze kroki w zawodzenie trenera.

Anglik odpowiadał najpierw za wyniki osiągane przez ekipę z Dean Court w latach 2008-2011 i następnie po zaliczeniu epizodu w Burnley wrócił do macierzystego zespołu w październiku 2012 roku.

Od tego momentu zaczął piąć się z drużyną po szczeblach rodzimych rozgrywek i najpierw dość szybko wywalczył z nią awans do Championship, z której następnie po dwóch sezonach przebił się do Premier League.

Bournemouth spędził na tym szczeblu pięć sezonów. W tym czasie Howe zapracował sobie na uznanie w oczach ekspertów i często pojawiał się w różnego rodzaju rozważaniach dotyczących objęcia posady w jednym z silniejszych klubów.

Niewykluczone, że 42-latek dostąpi wkrótce tego zaszczytu, ponieważ właśnie rozstał się z „Wisienkami” po spadku do Championship.

- Spędziwszy łącznie 25 lat w klubie jako zawodnik i menedżer muszę przyznać, że ta decyzja, uzgodniona z władzami, jest jedną z najtrudniejszych, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Pomimo tego, że moje uczucie miłości, które żywię do tego zespołu, na zawsze we mnie pozostanie, uznaliśmy wspólnie, że teraz nadszedł odpowiedni czas na to, aby klub podążał w nowym kierunku. Bournemouth zawsze będzie w moim sercu, ale jestem głęboko przekonany, że teraz jest właściwy czas, aby w drużynie zaszły zmiany - powiedział szkoleniowiec, który za sprawą dobrej pracy wykonywanej na poziomie Premier League stanie się teraz najprawdopodobniej jednym z głównych kandydatów do powrotu do ławkę trenerską na tym poziomie w przypadku zwolnienia jednego z menedżerów.

Howe poprowadził ekipę z Dean Court w sumie w aż 454 spotkaniach, z których 194 wygrał, 92 zremisował i 168 przegrał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Jack Grealish coraz bliżej transferu. Zostanie najdroższym Brytyjczykiem w historii piłki Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne Legia Warszawa finalizuje duży transfer. Jeszcze dziś testy medyczne EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski EURO 2020: Jedenastka fazy grupowej według Petera Schmeichela. Zaskakująco znalazło się miejsce dla reprezentanta Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Florentino Pérez: Nie czytałem listu Zidane'a, nie on go napisał Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy