OFICJALNIE: Fabio Cannavaro wraca na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Fabio Cannavaro wraca na ławkę trenerską fot. Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Udinese Calcio

Fabio Cannavaro, mistrz świata z 2006 roku, został ogłoszony nowym trenerem Udinese Calcio.

„Zebry” walczą o utrzymanie i w klubie zapadła decyzja, że piłkarzom w końcówce sezonu przyda się nowy impuls. Ten ma dać im Fabio Cannavaro.

Włoch jako piłkarz święcił ogromne triumfy. Wszak dwukrotnie zostawał mistrzem Hiszpanii oraz Włoch, choć na dobrą sprawę Serie A wygrywał cztery razy, tyle że dwa tytułu w ramach afery Calciopoli zostały Juventusowi odebrane.

Najważniejszym osiągnięciem w karierze cenionego defensora jest bez wątpienia mistrzostwo świata wywalczone z kadrą „Azzurrich” w 2006 roku. To wówczas zgarnął on Złotą Piłkę i został wybrany najlepszym zawodnikiem według FIFA.

Jak dotąd przygoda trenerska Fabio Cannavaro nie była zbyt udana. Jedyne trofea zdobywał w Chinach, a w Europie prowadził i to z marnym skutkiem Benevento Calcio.

50-latek mógł swego czasu zostać selekcjonerem reprezentacji Polski, ale finalnie odrzucił ofertę, co później nazwał dużym błędem.

Teraz Cannavaro wraca do Serie A jako szkoleniowiec Udinese Calcio, w którym zajął miejsce Gabriele Cioffiego.

Umowa ma datę końcową 30 czerwca 2024 roku. Celem jest pozostanie w piłkarskiej elicie.

Ex-gracza Realu Madryt wspierać będzie wielce zasłużony dla ekipy z Udine Giampiero Pinzi.

Aktualnie gospodarz obiektu Stadio Friuli plasuje się tuż przed strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy