OFICJALNIE: Fausto Vera piłkarzem Corinthians

OFICJALNIE: Fausto Vera piłkarzem Corinthians
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Corinthians São Paulo

SC Corinthians potwierdziło transfer Fausto Very, nominalnego defensywnego pomocnika.

Klub z São Paulo nabył 70 procent praw do wizerunku piłkarza, podczas gdy pozostała część spoczywa w rękach samego zawodnika i Argentinos Juniors. Umowa przewiduje współpracę między stronami do końca grudnia 2026 roku.

Kwota transferu opiewa na sześć milionów euro. Wartość może jeszcze ulec zmianie, w porywach nawet do ośmiu milionów w zależności od dodatkowych opłat, takich jak chociażby prowizje dla agentów, ale także bonusów za osiągnięcia sportowe.

Fausto Vera dotychczas dał się najlepiej poznać w swojej ojczyźnie, gdzie od początku był lojalny wobec Argentinos Juniors. To właśnie w tej szkółce za młodu się wychowywał, aż w końcu latem 2019 roku przebił się do pierwszej drużyny.

Jego postawa w najwyższej klasie rozgrywek została szybko zaobserwowana przez ówczesnego selekcjonera Argentyny U-23, Fernando Batisty. Jak na razie 22-latek rozegrał w młodzieżówce osiem spotkań, dopisując jedno trafienie. Od roku nie otrzymał jednak ani jednego powołania.

Piłkarz miał też okazję wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pod wodzą tego samego trenera wyszedł na boisko raptem w trzech spotkaniach, gdyż ostatecznie drużyna nie wyszła z grupy.

Łączny bilans gracza środka pola na przestrzeni ostatnich trzech lat w Argentinos to 75 meczów, dziewięć goli i cztery asysty.

Vera został już zarejestrowany do brazylijskich rozgrywek. W najbliższym czasie będzie miał okazję przyczynić się do awansu w walce o krajowy puchar. W pierwszym meczu ćwierćfinału Corinthians zmierzy się Atlético Goianiense.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy