OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Beşiktaş

Fernado Santos nie jest już trenerem Beşiktaşu. Niedawne słowa prezydenta klubu okazały się jedynie zasłoną dymną.

Fernando Santos po zakończeniu w niechlubnym stylu kadencji za sterami reprezentacji Polski zaliczył naprawdę miękkie lądowanie. Na jego stole wylądowała oferta od 16-krotnego mistrza kraju - Beşiktaşu.

Przygoda portugalskiego szkoleniowca w Stambule również nie należała do udanych. 

Sytuacja Beşiktaşu w lidze stopniowo stawała się coraz trudniejsza. Utytułowana drużyna, wzmocniona zimą Ernestem Muçim, nie potrafiła wygrać od pięciu spotkań. Mimo to prezydent klubu uspokajał.

- Wierzymy w Fernando Santosa, ufamy mu. Gdyby było inaczej, nie wyruszalibyśmy razem. Przyszedł w trudnym momencie. Będziemy z nim pracować do wygaśnięcia jego kontraktu - zapewniał 10 kwietnia Hasan Arat.

Dzisiaj już wiadomo, że obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku kontrakt nie zostanie wypełniony. Miarka przebrała się po sobotnim remisie z Samsunsporem.

W siedzibie Beşiktaşu zwołano w trybie pilnym zebranie zarządu, na którym zapadła decyzja o zakończeniu współpracy.

„Rozstaliśmy się z trenerem Fernando Santosem.

Dziękujemy Santosowi za jego usługi i życzymy mu sukcesów w przyszłym życiu.

Serdar Topraktepe będzie do końca sezonu odpowiedzialnym za wyniki naszej drużyny” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Bilans Santosa za sterami „Czarnych Orłów” to 16 spotkań, siedem zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy