OFICJALNIE: Ferran Jutglà wraca do LaLigi. FC Barcelona zarobi na transferze
2025-06-24 19:04:08; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Ferran Jutglà po trzech latach opuszcza Club Brugge. Były piłkarz FC Barcelony podpisał czteroletni kontrakt z Celtą Vigo.
Celta Vigo, która zajmując siódme miejsce na koniec sezonu LaLigi zapewniła sobie udział w rozgrywkach Ligi Europy, dokonała wzmocnienia ataku. Do zespołu prowadzonego przez Claudio Giráldeza dołączył Ferran Jutglà.
Hiszpan tym samym opuścił Club Brugge, w którym spędził trzy ostatnie lata. Dla Belgów zdobył 40 bramek i 24 asysty w 148 meczach.
Wcześniej występował w FC Barcelonie, dla której pierwszego zespołu wystąpił dziewięciokrotnie. Dwa razy wpisał się na listę strzelców.Popularne
Jak poinformowało „Mundo Deportivo”, „Los Celestes” zapłacili za atakującego siedem milionów euro. 10 procent z dwumilionowego zysku Clubu Brugge zapewniła sobie „Duma Katalonii”. Na jej konto trafi zatem 200 tysięcy euro.
Wcześniej na podobnej zasadzie do „Blaugrany” wpłynęło 600 tysięcy euro. To z uwagi na definitywne przenosiny Ilaixa Moriby z RB Lipska, również do Celty Vigo.
Wracając do jednak do Jutgli, 27-latek związał się z nową ekipą umową obowiązującą do końca sezonu 2028/2029.
Oprócz wspomnianych zawodników latem szeregi „Los Celestes” wzmocnił także znany z włoskich boisk bramkarz Ionuț Radu.
Nuevo 9⃣ en la oficina 🫡 pic.twitter.com/nFRmpk7WCs
— RC Celta (@RCCelta) June 24, 2025









![Ta historia się nie kończy. 59-letni Kazuyoshi Miura znalazł nowy klub [OFICJALNIE]](img/photos/114003/170x113/kazuyoshi-miura.jpg)
![Wychowanek Śląska Wrocław rozwiązał kontrakt [OFICJALNIE]. To ma być jego nowy klub](img/photos/95888/170x113/slask-wroclaw.jpg)






![Ta historia się nie kończy. 59-letni Kazuyoshi Miura znalazł nowy klub [OFICJALNIE]](img/photos/114003/90x60/kazuyoshi-miura.jpg)
![Wychowanek Śląska Wrocław rozwiązał kontrakt [OFICJALNIE]. To ma być jego nowy klub](img/photos/95888/90x60/slask-wroclaw.jpg)











