OFICJALNIE: FIFA przygotowała opaski na Mistrzostwa Świata. Każda faza z nowym tekstem

OFICJALNIE: FIFA przygotowała opaski na Mistrzostwa Świata. Każda faza z nowym tekstem fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

FIFA poinformowała w wydanym komunikacie, że na mocy współpracy z trzema agencjami Organizacji Narodów Zjednoczonych będzie w trakcie mundialu prowadzić kampanie społeczne, których jednym z nośników będą narzucone piłkarzom opaski kapitańskie.

Narastający sprzeciw poszczególnych uczestników Mistrzostw Świata na sens rozgrywania turnieju w kraju otwarcie łamiącym prawa człowieka oraz dyskryminującym osoby o odmiennej orientacji seksualnej doprowadził do powstania różnicy zdań pomiędzy futbolową centralą a takimi krajami, jak Anglia, Belgia, Dania, Niemcy, Holandia, Portugalia, Szwajcaria i Walia.

Część z nich zapowiedziała otwarcie, że ich kapitanowie wystąpią w tęczowych opaskach w ramach akcji „OneLove” i to pomimo braku otrzymania odpowiedzi ze strony FIFA na przedstawioną inicjatywę.

Przedstawiciele światowego futbolu dalej nie odnieśli się do tej sprawy tuż przed rozpoczęciem turnieju, ale swoją własną akcją dali wyraźnie do zrozumienia, że wyciągną konsekwencje wobec zespołów, które nie podporządkują się ich woli związanej z noszeniem wskazanych przez nich opasek kapitańskich.

Główna centrala piłkarska zapewniła w wydanym komunikacie, że na mocy ścisłej współpracy z trzema agencjami Organizacji Narodów Zjednoczonych będzie w trakcie imprezy prowadzić szeroko zakrojone akcje społeczne, aby wysłać świat informacje dotyczące różnych obszarów naszego życia.

Te mają być widoczne nie tylko w wygłaszanych oświadczeniach w czasie rozgrywania spotkań czy na banera wokół boiska, ale także na wspomnianych opaskach, na których w zależności od fazy turnieju będą widnieć różne hasła opracowane dzięki dialogowi nawiązanemu z instytucjami do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), Światowego Programu Żywnościowego (WFP) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

I tak przy okazji każdej z rund FIFA będzie promowała następujące kampanie

  • faza grupowa (pierwsza kolejka) - #FootballUnitesTheWorld
  • faza grupowa (druga kolejka) - #SaveThePlanet
  • faza grupowa (trzecia kolejka) - #ProtectChildren i #ShareTheMeal
  • 1/8 finału - #EducationForAll i #FootballForSchools
  • 1/4 finału - #NoDiscrimination
  • 1/2 finału - #BeActive i #BringTheMoves
  • Mecz o trzecie miejsce i finał - Football Is Joy, Passion, Hope, Love and Peace - #FootballUnitesTheWorld

Na razie trudno wyrokować, w jaki sposób do inicjatywy FIFA odniosą się wymienione wyżej kraje, z których gotowość do gry z tęczową opaską wyraziły angielska oraz walijska federacja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy