OFICJALNIE: FIFA ukarała PZPN za mecz ze Szwecją

OFICJALNIE: FIFA ukarała PZPN za mecz ze Szwecją fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: FIFA

FIFA postanowiła nałożyć finansową karę na Polski Związek Piłki Nożnej w związku z organizacyjnymi uchybieniami podczas barażowego finału Polska - Szwecja o mundial w Katarze.

W poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, po posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej, opublikowała informację o nałożonych sankcjach wobec poniektórych krajowych federacji piłkarskich. Na tej liście, liczącej kilkadziesiąt organizacji, znalazł się także PZPN.

Członkowie Komisji Dyscyplinarnej przyjrzeli się wszelkim incydentom, jakie miały miejsce na wszystkich kontynentach w pierwszym kwartale bieżącego roku w ramach odbywających się eliminacji do najbliższych Mistrzostw Świata.

W tym przypadku dostało się także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Na ogólnokrajowe stowarzyszenie nałożono karę w wysokości 17 tysięcy franków szwajcarskich (16,5 tysięcy euro) za naruszenie 16. punktu Kodeksu Dyscyplinarnego.

Według FIFA, 29 marca 2022 roku, w czasie meczu Polska - Szwecja na stadionie Śląskim w Chorzowie, ochrona i porządek podczas wydarzenia nie zostały w odpowiedni sposób zapewnione.

W uzasadnieniu wypunktowano naruszenie bezpieczeństwa przebiegu spotkania, niedozwolone odpalenie materiałów pirotechnicznych, zatłoczone przejścia w kierunku trybun oraz inne błędy, które przyczyniły się do zakłóceń organizacyjnych.

Tamtego wieczoru „Biało-Czerwoni” zapewnili sobie awans na mundial, wygrywając 2:0.

W listopadzie podopieczni Czesława Michniewicza stoczą pojedynki w fazie grupowej z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy