OFICJALNIE: FIFA ukarała Węgrów

OFICJALNIE: FIFA ukarała Węgrów fot. Raketir / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: FIFA

FIFA poinformowała dziś o nałożeniu na węgierską federację kar za zachowanie kibiców reprezentacji podczas jej wrześniowego meczu przeciwko Anglii.

2 września w Budapeszcie Węgry uległy „Synom Albionu” aż 0:4. Podczas meczu rozgrywanego w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata zachowań rasistowskich dopuścili się kibice gospodarzy. Z trybun dobiegały małpie odgłosy, których adresatami mieli być Raheem Sterling i Jude Bellingham. Skrzydłowy Manchesteru City, który otworzył wynik spotkania, obrzucony został ponadto kubkami i butelkami z piwem.

Do podobnych incydentów z udziałem fanów reprezentacji Węgier dochodziło już podczas Euro 2020. Wtedy to na tle rasowym obrażani byli Kylian Mbappé i Karim Benzema. Madziarzy podczas meczu z Portugalią wywiesili ponadto homofobiczne transparenty, a także zorganizowali marsz przeciwko klękaniu przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Ten gest w wykonaniu Anglików 2 września wygwizdali zresztą, choć o jego uszanowanie prosili sami piłkarze i trener drużyny narodowej.

Za incydenty podczas EURO karę na federację węgierską nałożyła UEFA. Nie obowiązuje ona jednak podczas spotkań organizowanych przez FIFĘ, a takim było to z Anglią w Budapeszcie. Dlatego na stadionie mogli pojawić się kibice. 

Tych zabraknie już w następnym meczu eliminacji, w którym podopieczni Marco Rossiego zagrają z wiceliderem grupy - Albanią. Światowa federacja ukarała bowiem Węgrów obowiązkiem rozegrania najbliższego meczu przy pustych trybunach oraz grzywną w wysokości 200 tysięcy franków szwajcarskich.

W oficjalnym komunikacie FIFA wskazała jako powody nałożenia sankcji „słowa i zachowania rasistowskie, rzucanie przedmiotów na murawę, odpalanie środków pirotechnicznych i blokowanie stref buforowych”. 

Więcej na temat: Węgry FIFA Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy