OFICJALNIE: Fiorentina pozbyła się Aleksandra Kokorina

OFICJALNIE: Fiorentina pozbyła się Aleksandra Kokorina fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Aris Limassol

ACF Fiorentina poinformowała o odejściu Aleksandra Kokorina, który dołączył do Arisu Limassol.

Środkowy napastnik miał papiery na wielkie granie i wydawało się, że opuści on Rosję o wiele wcześniej. Zrobił to jednak dopiero tuż przed 30. urodzinami, gdy cały piłkarski świat żył informacjami o jego pobycie w kolonii karnej, do której trafił za burdy wywołane pod wpływem alkoholu.

Aleksandr Kokorin kosztował „Violę” 4,5 miliona euro, a agent wynegocjował mu pensję na poziomie 1,8 miliona euro netto rocznie.

Jak się okazało później, to właśnie ona stała się największym problemem w kwestii znalezienia piłkarzowi nowego klubu.

Włosi próbowali się go pozbyć kilkukrotnie, ale z marnym skutkiem.

Chociaż koledzy z zespołu wypowiadali się ciepło o atakującym, dalsze zatrzymywanie zawodnika nie miało sensu. W poprzednim sezonie zagrał siedem razy, z czego w jednym meczu od pierwszych minut.

Ostatecznie Fiorentina się doczekała. Kokorin opuścił Stadio Artemio Franchi i udał się na Cypr. Został bowiem wypożyczony na resztę kampanii do Arisu Limassol.

W ekipie tej spotka Mariusza Stępińskiego, który niedawno został wykupiony. Polak otrzymał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku z opcją na następne 12 miesięcy.

Teraz obaj będą walczyć o miejsce w składzie.

Poza tą dwójką sprowadzony został jeszcze Abdel Medioub. Środkowy defensor wcześniej był związany z Girondins de Bordeaux.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy