OFICJALNIE: Fredy Guarín w Vasco da Gama

OFICJALNIE: Fredy Guarín w Vasco da Gama
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CR Vasco da Gama

CR Vasco da Gama przekazało za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że nowym wzmocnieniem zespołu jest Fredy Guarín.

58-krotny reprezentant Kolumbii przez długi czas żywił nadzieję, że uda mu się powrócić na Półwysep Apeniński, a konkretnie do Serie A. W związku z tym za pośrednictwem swoich przedstawicieli złożył on oferty współpracy Atalancie oraz Brescii Calcio, lecz ku jemu rozczarowaniu, żaden z tych klubów nie był zainteresowany jego pozyskaniem.

W efekcie doświadczony pomocnik otworzył się na nowe doświadczenia i postanowił dać „zielone światło” na transfer do brazylijskiej ekstraklasy. W Kraju Kawy z otwartymi rękoma chciał go powitać Jorge Jesus, trener Flamengo, lecz operacja spaliła na panewce. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, i tak też było w tym przypadku.

Niepowodzenie ligowego rywala wykorzystali działacze Vasco da Gama i tym samym zapewnili sobie usługi Fredy’ego Guarína, który podpisał umowę do 31 grudnia 2019 roku. Kolumbijczyk został już nawet zgłoszony do rozgrywek, zatem nic się stoi na przeszkodzie, aby wziął udział w najbliższym meczu swojej nowej drużyny, kiedy naprzeciw jej stanie Corinthians.

33-latek znany jest przede wszystkim z występów w FC Porto oraz Interze Mediolan, choć ostatnie trzy i pół roku spędził w chińskim Shanghai Shenhua. Na swoim koncie ma on m.in. triumf w Lidze Europy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy