OFICJALNIE: Gabriel Torje w Dinamie Bukareszt

OFICJALNIE: Gabriel Torje w Dinamie Bukareszt
Redakcja
Redakcja
Źródło: Dinamo Bukareszt

Gabriel Torje przechodzi do Dinama Bukareszt.

O wypożyczeniu zawodnika do końca sezonu poinformowano na oficjalnej stronie rumuńskiego zespołu. Piłkarz na co dzień związany był z Achmatem Grozny, lecz najbliższe kilka miesięcy spędzi w ojczystym kraju.

Dla 27-letniego napastnika nie jest to pierwsze wypożyczenie z rosyjskiej drużyny. Ostatnie pół roku spędził bowiem w Karabüksporze, gdzie rozegrał 15 spotkań ligowych, strzelając trzy gole. W tym samym zespole z ligi tureckiej miał już okazję występować w sezonie 2014/2015. Karabükspor stanowił jeden z kilku przystanków na długiej drodze wypożyczeń Torje, gdy obowiązywała go jeszcze umowa z Udinese. Rumun do przedstawiciela Serie A dołączył w roku 2011, ale po rozegraniu pierwszego sezonu (dwa gole w 21 ligowych meczach) podejmował tymczasową współpracę także z Granadą, Espanyolem czy Osmanlısporem.

W Achmacie również doskwierają mu problemy z dłuższym zagrzaniem miejsca, co nie wynika wyłącznie z jego słabszej formy strzeleckiej. Na przykład w drugiej części sezonu 2016/2017 trener zespołu nie mógł skorzystać z jego usług przez kilka spotkań ze względu na poważniejszy uraz.

Przenosiny do Dinama mają charakter symboliczny, albowiem Torje występował już w tym klubie i jest to powrót do środowiska, w którym wyrobił swoją markę. W rumuńskim potentacie występował w latach 2008–2011, po czym dzięki szeregu udanych występów zakontraktowało go wspomniane już Udinese.

Torje jest stałym reprezentantem kraju. W drużynie narodowej wystąpił już 56 razy, strzelając jedenaście bramek. Kibice mogą go pamiętać m.in. z obecności na Mistrzostwach Europy 2016 we Francji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy