OFICJALNIE: Gabriel Torje w Dinamie Bukareszt

OFICJALNIE: Gabriel Torje w Dinamie Bukareszt
Redakcja
Redakcja
Źródło: Dinamo Bukareszt

Gabriel Torje przechodzi do Dinama Bukareszt.

O wypożyczeniu zawodnika do końca sezonu poinformowano na oficjalnej stronie rumuńskiego zespołu. Piłkarz na co dzień związany był z Achmatem Grozny, lecz najbliższe kilka miesięcy spędzi w ojczystym kraju.

Dla 27-letniego napastnika nie jest to pierwsze wypożyczenie z rosyjskiej drużyny. Ostatnie pół roku spędził bowiem w Karabüksporze, gdzie rozegrał 15 spotkań ligowych, strzelając trzy gole. W tym samym zespole z ligi tureckiej miał już okazję występować w sezonie 2014/2015. Karabükspor stanowił jeden z kilku przystanków na długiej drodze wypożyczeń Torje, gdy obowiązywała go jeszcze umowa z Udinese. Rumun do przedstawiciela Serie A dołączył w roku 2011, ale po rozegraniu pierwszego sezonu (dwa gole w 21 ligowych meczach) podejmował tymczasową współpracę także z Granadą, Espanyolem czy Osmanlısporem.

W Achmacie również doskwierają mu problemy z dłuższym zagrzaniem miejsca, co nie wynika wyłącznie z jego słabszej formy strzeleckiej. Na przykład w drugiej części sezonu 2016/2017 trener zespołu nie mógł skorzystać z jego usług przez kilka spotkań ze względu na poważniejszy uraz.

Przenosiny do Dinama mają charakter symboliczny, albowiem Torje występował już w tym klubie i jest to powrót do środowiska, w którym wyrobił swoją markę. W rumuńskim potentacie występował w latach 2008–2011, po czym dzięki szeregu udanych występów zakontraktowało go wspomniane już Udinese.

Torje jest stałym reprezentantem kraju. W drużynie narodowej wystąpił już 56 razy, strzelając jedenaście bramek. Kibice mogą go pamiętać m.in. z obecności na Mistrzostwach Europy 2016 we Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy