OFICJALNIE: Gabriel Torje w Dinamie Bukareszt

OFICJALNIE: Gabriel Torje w Dinamie Bukareszt
Redakcja
Redakcja
Źródło: Dinamo Bukareszt

Gabriel Torje przechodzi do Dinama Bukareszt.

O wypożyczeniu zawodnika do końca sezonu poinformowano na oficjalnej stronie rumuńskiego zespołu. Piłkarz na co dzień związany był z Achmatem Grozny, lecz najbliższe kilka miesięcy spędzi w ojczystym kraju.

Dla 27-letniego napastnika nie jest to pierwsze wypożyczenie z rosyjskiej drużyny. Ostatnie pół roku spędził bowiem w Karabüksporze, gdzie rozegrał 15 spotkań ligowych, strzelając trzy gole. W tym samym zespole z ligi tureckiej miał już okazję występować w sezonie 2014/2015. Karabükspor stanowił jeden z kilku przystanków na długiej drodze wypożyczeń Torje, gdy obowiązywała go jeszcze umowa z Udinese. Rumun do przedstawiciela Serie A dołączył w roku 2011, ale po rozegraniu pierwszego sezonu (dwa gole w 21 ligowych meczach) podejmował tymczasową współpracę także z Granadą, Espanyolem czy Osmanlısporem.

W Achmacie również doskwierają mu problemy z dłuższym zagrzaniem miejsca, co nie wynika wyłącznie z jego słabszej formy strzeleckiej. Na przykład w drugiej części sezonu 2016/2017 trener zespołu nie mógł skorzystać z jego usług przez kilka spotkań ze względu na poważniejszy uraz.

Przenosiny do Dinama mają charakter symboliczny, albowiem Torje występował już w tym klubie i jest to powrót do środowiska, w którym wyrobił swoją markę. W rumuńskim potentacie występował w latach 2008–2011, po czym dzięki szeregu udanych występów zakontraktowało go wspomniane już Udinese.

Torje jest stałym reprezentantem kraju. W drużynie narodowej wystąpił już 56 razy, strzelając jedenaście bramek. Kibice mogą go pamiętać m.in. z obecności na Mistrzostwach Europy 2016 we Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy