Oficjalnie: Gallas zakończył karierę

Oficjalnie: Gallas zakończył karierę
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Były reprezentant Francji William Gallas poinformował dzisiejszego poranka, że zawiesił buty na kołku.

37-latek miał okazję grać zawodowo w piłkę o 1995 roku, kiedy to gromadził swoje pierwsze doświadczenia w ekipie Caen. Dalej pozycję budował w Olympique Marsylia. W 2001 roku wyruszył w nową, piłkarską podróż na Wyspy Brytyjskie.

Pierwsze pięć lat spędził w Chelsea, z którą miał okazję zdobyć między innymi dwa tytuły mistrzowskie. Tuż po osiągnięciu sukcesu postanowił zamienić "The Blues" na Arsenal, podpisując czteroletnią umowę. W latach 2010-2013 bronił również barw innego londyńskiego zespołu - Tottenhamu Hotspur.

Swoje ostatnie chwile w zawodzie Gallas spędził na Antypodach, gdzie miał okazję grać dla Perth Glory FC.

Stoper był także ważną postacią w reprezentacji "Trójkolorowych", w której rozegrał 84 mecze i strzelił pięć bramek. W 2006 roku sięgnął po srebrny medal, gdyż Francuzi dopiero w finale ulegli Włochom.

 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy