OFICJALNIE: Gent kupił piłkarza z klubu bez trenera, prezesa i dyrektora generalnego

OFICJALNIE: Gent kupił piłkarza z klubu bez trenera, prezesa i dyrektora generalnego fot. Shutterstock
Redakcja
Redakcja
Źródło: KAA Gent

Tsuyoshi Watanabe za 3,5 miliona euro przenosi się z KV Kortrijk do Gentu.

Środkowy obrońca w kampanii 2022/2023 okazał się jedynym graczem z pola w całej Jupiler Pro League, który nie opuścił ani minuty, zbierając przy okazji sporo pochwał za swoją dobrą postawę. Te fakty nie umknęły uwadze lepszych drużyn w Belgii, dlatego jednokrotny reprezentant Japonii na dwa lata przed końcem kontraktu przenosi się z czternastej siły ligi do piątej ekipy ostatnich rozgrywek, która powalczy w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy.

26-latek podpisał z „De Buffalo’s” umowę do 30 czerwca 2027 roku. W rundzie wiosennej w barwach tego zespołu występował reprezentant Polski, Kamil Piątkowski, który był wypożyczony z Red Bulla Salzburg.

Warto wspomnieć, że w dotychczasowym klubie Watanabe, KV Kortrijk, panuje obecnie naprawdę spory bałagan. Jego właściciel, Malezyjczyk Vincent Tan, zamierza go sprzedać, jednak cała procedura transakcji idzie mu dość opieszale, chociaż na horyzoncie pojawiło się dwóch potencjalnych kupców. Pierwszy to przedsiębiorstwo ALK Capital, posiadające w swoim portfolio amerykańskie Burnley, a drugi to KAM Sport LLC z amerykańskim biznesmenem polskiego pochodzenia Maćkiem Kaminskim na czele, które dopiero zamierza pozyskać swój pierwszy zespół piłkarski. Pod koniec zeszłego roku spekulowano, że ci drudzy mogą przejąć z rąk Farhada Moshira Everton, ale nic z tego nie wyszło.

Z powodu niepewnej sytuacji właścicielskiej z KV Kortrijk pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec, Bernd Storck, a pod koniec kwietnia takie same decyzje podjęli Matthias Leterme (dyrektor generalny) oraz Ronny Verhelst (prezes). Dwaj ostatni uznali, że czara goryczy przelała się po tym, jak Tan nagle podniósł cenę, za jaką gotów jest sprzedać klub.

Już w poniedziałek do treningów mają powrócić piłkarze, jednak nadal nie wybrano nowego szkoleniowca, a także nikt nie myśli o żadnych transferach przychodzących. Wszystko na Guldensporen Stadion stoi w miejscu z powodu niepewności, w czyich rękach klub zaraz wyląduje.

Wiadomo jedynie, że najbliższym czasie przygotowaniem drużyny do nowego sezonu zajmie się dotychczasowy asystent Storcka, Joseph Akpala, lecz według belgijskich mediów nie ma on wielkich szans na to, aby na stałe wypełniać obowiązki pierwszego trenera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy