OFICJALNIE: Gideon Mensah w AJ Auxerre

OFICJALNIE: Gideon Mensah w AJ Auxerre fot. sylv1rob1 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AJ Auxerre

AJ Auxerre poinformowało o pozyskaniu Gideona Mensaha.

AJ Auxerre rozpoczęło rozgrywki od falstartu, bo na wstępie ekipa ta musiała uznać wyższość lepiej dysponowanego Lille. Beniaminek przegrał to spotkanie w stosunku 1-4.

Działacze klubu zdali sobie więc sprawę z tego, że jeśli prowadzony przez Jeana-Marca Furlana zespół ma wywalczyć utrzymanie, to przydadzą się wzmocnienia. Mowa tu między innymi o pozycji lewego obrońcy.

Od jakiegoś czasu trwały negocjacje w tej sprawie i w końcu zakończyły się sukcesem, bo w sobotę ogłoszono pozyskanie Gideona Mensaha.

24-latek przenosi się do Auxerre z Red Bulla Salzburg w ramach transferu definitywnego. Szczegóły samej transakcji nie są znane, ale pewne jest, że umowa Ghańczyka będzie ważna do 30 czerwca 2025 roku.

O miejsce w składzie powinien rywalizować z o dwa lata starszym Kenjim-Van Botoem.

Dla Mensaha jest to powrót do francuskiej ekstraklasy, bo poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Girondins Bordeaux. Tam wystąpił łącznie w 23 meczach, a jego dorobek to dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy