OFICJALNIE: Gorąco w Stambule. Garry Rodrigues przyjął ofertę Fenerbahçe!

OFICJALNIE: Gorąco w Stambule. Garry Rodrigues przyjął ofertę Fenerbahçe!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fenerbahçe SK | Hürriyet | Instagram

Ledwie pół roku od transferu do saudyjskiego Al Ittihad, Garry Rodrigues wrócił do Turcji. Postanowił jednak dołączyć do Fenerbahçe, co wywołało oburzenie wśród kibiców Galatasaray, w którym grał przed dwa lata.

Blisko rok temu 28-latek zaprezentował się doskonale w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Lokomotiwie Moskwa. Lewoskrzydłowy siał popłoch w defensywie rosyjskiej drużyny, a swoją dobrą grę udokumentował wpisaniem się na listę strzelców. Na zakończenie zmagań w najbardziej elitarnych rozgrywkach europejskich Kabowerdeńczyk zanotował jeszcze dwie asysty w starciu z Porto.

To wystarczyło, aby przykuć uwagę Al Ittihad, które wyłożyło za niego 8,7 miliona euro, po czym złożył on podpis pod kontraktem do 30 czerwca 2023 roku. W jego ramach zawodnik miał otrzymywać cztery miliony euro netto rocznie. 

 W Arabii Saudyjskiej radził sobie przeciętnie. Ostatecznie po rozegraniu 11 spotkań i zanotowaniu jednego trafienia postanowił wrócić nad Bosfor.

Nie było jednak dla niego miejsca w Galatasaray, więc przyjął ofertę największego wroga swojego byłego pracodawcy - Fenerbahçe. „Żółte Kanarki” wypożyczyły go na dwa najbliższe sezony, a ponadto zapewniły sobie możliwość transferu definitywnego. Ponadto, jak informuje „Hürriyet”, ofensywny zawodnik w Stambule ma inkasować „raptem” dwa miliony euro. Wielce prawdopodobne jest jednak to, że Al Ittihad dopłaci do jego pensji, dzięki temu nie będzie on straty choćby o grosz. 

Najbliższe miesiące nie będą jednak łatwe dla Garry’ego Rodriguesa. Już teraz można znaleźć w mediach społecznościowych dziesiątki wyzwisk kierowanych pod adresem 28-latka, który w koszulce Galatasaray zanotował 78 występów. W tym czasie świętował zdobycie trzech trofeów (dwa mistrzostwa oraz puchar kraju).  

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy