OFICJALNIE: Gryf Wejherowo ukarany przez PZPN

OFICJALNIE: Gryf Wejherowo ukarany przez PZPN
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PZPN | Gryf Wejherowo

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła ukarać Gryf Wejherowo za zachowanie jego kibiców podczas ostatniego meczu Pucharu Polski przeciwko Lechii Gdańsk.

We wtorek występujący na co dzień w II lidze (trzeci poziom rozgrywek) Gryf Wejherowo podejmował przed własną publicznością przedstawiciela Ekstraklasy Lechię Gdańsk. Niespodziewanie już po pięciu minutach 2:0 prowadzili gospodarze, czym wprawili w bojowy nastrój miejscowych kibiców.

Fani odpalili żółte race, a z czasem w ruch poszły rakietnice. Po jednym z takich strzałów omal nietrafiony został Zlatan Alomerović. Na całe szczęście golkiper przyjezdnych zdołał w porę odskoczyć. Niesmak jednak pozostał, a reagować próbowały władze lokalnej ekipy, które wydały specjalne oświadczenie.

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas wczorajszego meczu 1/32 finału Totolotek Puchar Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo i Lechią Gdańsk, Zarząd WKS Gryf Wejherowo stanowczo potępia sposób w jaki zachowywali się poszczególni kibice.

W związku z zaistniałą sytuacją zarząd klubu podkreśla, iż 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania stadion został oddany pod opiekę profesjonalnej agencji ochrony, która miała za zadanie zadbać o bezpieczeństwo uczestników tego spotkania.

Ponadto pragniemy podkreślić, iż potępiamy zachowanie kibiców oraz nie bierzemy odpowiedzialności za ich zachowanie podczas wtorkowego meczu.

Nagrania z monitoringu zostały natychmiastowo zabezpieczone. Obecnie Policja wraz z firmą zabezpieczającą to spotkanie wyjaśnia okoliczności wtorkowego meczu.

Osoby, które zostały urażone chuligańskim wybrykiem pragniemy przeprosić oraz zapewnić, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą mieć miejsca” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Gryfa.

Jak się okazało później, na niewiele się to zdało, bowiem Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła:

„a) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym;

b) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach II ligi;

c) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku”.

Tym samym Gryf Wejherowo spotkała niezwykle dotkliwa kara, choć nie najostrzejsza, gdyż PZPN zrezygnował ostatecznie z nałożenia sankcji finansowych.

Kara nie ominęła także Śląska Wrocław, którego kibice podczas starcia pucharowego z Widzewem Łódź zachowywali się nagannie. Przede wszystkim spowodowali przerwę w meczu, która wynikała z interwencji Policji. Mundurowi przybyli do Łodzi, ponieważ fani przyjezdnych próbowali wedrzeć się do sektora rywali, a dodatkowo atakowali ich racami, demolując przy okazji stadion.

W przypadku klubu z województwa dolnośląskiego postanowiono:

„a) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021;

b) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w Totolotek Pucharze Polski w sezonie 2020/2021;

c) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku”.

Obu ekipom przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy