OFICJALNIE: Gryf Wejherowo ukarany przez PZPN

OFICJALNIE: Gryf Wejherowo ukarany przez PZPN
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PZPN | Gryf Wejherowo

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła ukarać Gryf Wejherowo za zachowanie jego kibiców podczas ostatniego meczu Pucharu Polski przeciwko Lechii Gdańsk.

We wtorek występujący na co dzień w II lidze (trzeci poziom rozgrywek) Gryf Wejherowo podejmował przed własną publicznością przedstawiciela Ekstraklasy Lechię Gdańsk. Niespodziewanie już po pięciu minutach 2:0 prowadzili gospodarze, czym wprawili w bojowy nastrój miejscowych kibiców.

Fani odpalili żółte race, a z czasem w ruch poszły rakietnice. Po jednym z takich strzałów omal nietrafiony został Zlatan Alomerović. Na całe szczęście golkiper przyjezdnych zdołał w porę odskoczyć. Niesmak jednak pozostał, a reagować próbowały władze lokalnej ekipy, które wydały specjalne oświadczenie.

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas wczorajszego meczu 1/32 finału Totolotek Puchar Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo i Lechią Gdańsk, Zarząd WKS Gryf Wejherowo stanowczo potępia sposób w jaki zachowywali się poszczególni kibice.

W związku z zaistniałą sytuacją zarząd klubu podkreśla, iż 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania stadion został oddany pod opiekę profesjonalnej agencji ochrony, która miała za zadanie zadbać o bezpieczeństwo uczestników tego spotkania.

Ponadto pragniemy podkreślić, iż potępiamy zachowanie kibiców oraz nie bierzemy odpowiedzialności za ich zachowanie podczas wtorkowego meczu.

Nagrania z monitoringu zostały natychmiastowo zabezpieczone. Obecnie Policja wraz z firmą zabezpieczającą to spotkanie wyjaśnia okoliczności wtorkowego meczu.

Osoby, które zostały urażone chuligańskim wybrykiem pragniemy przeprosić oraz zapewnić, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą mieć miejsca” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Gryfa.

Jak się okazało później, na niewiele się to zdało, bowiem Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła:

„a) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym;

b) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach II ligi;

c) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku”.

Tym samym Gryf Wejherowo spotkała niezwykle dotkliwa kara, choć nie najostrzejsza, gdyż PZPN zrezygnował ostatecznie z nałożenia sankcji finansowych.

Kara nie ominęła także Śląska Wrocław, którego kibice podczas starcia pucharowego z Widzewem Łódź zachowywali się nagannie. Przede wszystkim spowodowali przerwę w meczu, która wynikała z interwencji Policji. Mundurowi przybyli do Łodzi, ponieważ fani przyjezdnych próbowali wedrzeć się do sektora rywali, a dodatkowo atakowali ich racami, demolując przy okazji stadion.

W przypadku klubu z województwa dolnośląskiego postanowiono:

„a) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021;

b) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w Totolotek Pucharze Polski w sezonie 2020/2021;

c) ukarać klub Śląsk Wrocław karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku”.

Obu ekipom przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy