OFICJALNIE: Grzegorz Krychowiak ma nowego trenera

OFICJALNIE: Grzegorz Krychowiak ma nowego trenera fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FK Krasnodar

FK Krasnodar poinformował, że następcą Wiktara Hanczarenki został Daniel Farke, były opiekun Norwich City.

„Byki” od początku sezonu grały mocno w kratkę. Potrafiły stawić czoła Zenitowi Sankt Petersburg, by za chwilę zremisować z FK UFA czy przegrać z Krylją Sowietow Samara.

Ta niestabilność mocno nie podobała się władzom klubu, dlatego gdy sezon dobiegł końca, spotkały się one ze szkoleniowcem i podziękowały Białorusinowi za współpracę. Od tego czasu poszukiwano jego następcy.

Wybór padł na Daniela Farke, który na brak ofert nie mógł narzekać. Łączono go chociażby z posadą w Beşiktaşie. Finalnie Niemiec zdecydował się jednak przyjąć ofertę poprowadzenia drużyny rosyjskiej Priemjer-Ligi.

45-latek przejął FK Krasnodar w momencie, gdy nie uczestniczy on już w Pucharze Rosji. Ciągle ma za to szanse na zajęcie dobrej pozycji na koniec sezonu w lidze, ponieważ aktualnie zajmuje piąte miejsce i do lokaty gwarantującej udział w europejskich pucharach traci raptem punkt.

Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Farke do listopada odpowiadał za wyniki Norwich City, z którym dwukrotnie awansował do Premier League i raz z niej spadł. Współpracował wtedy z Przemysławem Płachetą, a teraz w nowym klubie spotka innego Polaka - Grzegorza Krychowiaka, dotychczasowego kapitana drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy