OFICJALNIE: Gulácsi na dlużej w RB Lipsk

OFICJALNIE: Gulácsi na dlużej w RB Lipsk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RB Lipsk | Bild

Péter Gulácsi zdecydował się przedłużyć współpracę z RB Lipsk.

Latem Węgier łączony był m.in. z Sevillą czy Benficą. Monchi chciał bowiem sprowadzić do Andaluzji nowego golkipera, który z miejsca miałby wskoczyć do podstawowego składu, jednak negocjacje z Niemcami nie potoczyły się po jego myśli. Podobnie wyglądało to w przypadku „Orłów”, które za sprawą swojego trenera zdradziły, że 29-latkowi „Byki” obiecały zgodę na transfer do innego klubu. Najprawdopodobniej chodziło właśnie o „Los Sevillistas”, lecz żadna operacja nie doszła do skutku i tym samym doświadczony bramkarz został w Bundeslidze.

Wygląda jednak na to, że 28-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej puścił to wszystko w niepamięć, gdyż dzisiaj RB Lipsk wydało komunikat, w którym poinformowało o przedłużeniu współpracy ze swoim zawodnikiem.

Z tej okazji Péter Gulácsi opowiedział o tym, jak wyglądało okno transferowe z jego perspektywy.

– Konkretne zainteresowanie przejawiało kilka klubów. Niemniej, RB Lipsk zawsze było w stosunku do mnie klarowne. Wiedziałem, jak kształtuje się przyszłość. W zeszłym sezonie zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu i dlatego także teraz mierzymy wysoko. Nowa umowa to dla mnie dodatkowa motywacja do dawania z siebie wszystko dla tego klubu! – oznajmił w rozmowie z „Bildem”.

Nowy kontrakt wiąże obie strony do 30 czerwca 2023 roku (poprzednie porozumienie wygasało o rok wcześniej) i zawiera opcję rozszerzenia o kolejne 12 miesięcy. Jak dotąd doświadczony golkiper rozegrał w barwach „Byków” 141 spotkań i 40 razy nie dał sobie wbić gola.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy