OFICJALNIE: Gulácsi na dlużej w RB Lipsk

OFICJALNIE: Gulácsi na dlużej w RB Lipsk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RB Lipsk | Bild

Péter Gulácsi zdecydował się przedłużyć współpracę z RB Lipsk.

Latem Węgier łączony był m.in. z Sevillą czy Benficą. Monchi chciał bowiem sprowadzić do Andaluzji nowego golkipera, który z miejsca miałby wskoczyć do podstawowego składu, jednak negocjacje z Niemcami nie potoczyły się po jego myśli. Podobnie wyglądało to w przypadku „Orłów”, które za sprawą swojego trenera zdradziły, że 29-latkowi „Byki” obiecały zgodę na transfer do innego klubu. Najprawdopodobniej chodziło właśnie o „Los Sevillistas”, lecz żadna operacja nie doszła do skutku i tym samym doświadczony bramkarz został w Bundeslidze.

Wygląda jednak na to, że 28-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej puścił to wszystko w niepamięć, gdyż dzisiaj RB Lipsk wydało komunikat, w którym poinformowało o przedłużeniu współpracy ze swoim zawodnikiem.

Z tej okazji Péter Gulácsi opowiedział o tym, jak wyglądało okno transferowe z jego perspektywy.

– Konkretne zainteresowanie przejawiało kilka klubów. Niemniej, RB Lipsk zawsze było w stosunku do mnie klarowne. Wiedziałem, jak kształtuje się przyszłość. W zeszłym sezonie zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu i dlatego także teraz mierzymy wysoko. Nowa umowa to dla mnie dodatkowa motywacja do dawania z siebie wszystko dla tego klubu! – oznajmił w rozmowie z „Bildem”.

Nowy kontrakt wiąże obie strony do 30 czerwca 2023 roku (poprzednie porozumienie wygasało o rok wcześniej) i zawiera opcję rozszerzenia o kolejne 12 miesięcy. Jak dotąd doświadczony golkiper rozegrał w barwach „Byków” 141 spotkań i 40 razy nie dał sobie wbić gola.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy