OFICJALNIE: Höwedes zakończył karierę

OFICJALNIE: Höwedes zakończył karierę fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Der Spiegel

Benedikt Höwedes poinformował o odwieszeniu butów na kołek.

Mistrz Świata z 2014 roku występował ostatnio w Lokomotiwie Moskwa. W czerwcu rozwiązał jednak z tym zespołem kontrakt za obopólną zgodą. Od tamtej pory pozostawał bez pracodawcy.

Początkowo wydawało się, że Höwedes znajdzie dla sobie nowe miejsce pracy. Sam przyznał, że miał kilka ofert z Bundesligi, jednak ostatecznie zdecydował się zakończyć karierę.

- W trakcie wakacji dotarło do mnie, jak bardzo satysfakcjonujące jest przebywanie z najbliższymi. Piłka nożna straciła nagle dla mnie znaczenie - przyznał.

32-latek przez większą część swojej kariery był związany z Schalke 04. Później występował też w Juventusie, skąd trafił do wspomnianego Lokomotiwu.

W poprzednim sezonie rozegrał 24 mecze.

Największy sukces wielokrotnego reprezentanta Niemiec to zdobycie tytułu mistrza świata w Brazylii w 2014 roku.

Jeśli chodzi o karierę klubową, ma on na swoim koncie mistrzostwo i Puchar Włoch, Puchar Niemiec oraz Puchar Rosji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy