OFICJALNIE: Jacek Magiera będzie zadowolony. Lider defensywy Śląska Wrocław zostaje!

OFICJALNIE: Jacek Magiera będzie zadowolony. Lider defensywy Śląska Wrocław zostaje! fot. Tomasz Folta / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Śląsk Wrocław

Aleks Petkow przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław do 30 czerwca 2026 roku.

Nominalny środkowy defensor przybył ostatniego lata do polskiego zespołu z Ardy Kyrdżali w ramach wolnego transferu. Wówczas zawarł z nim roczne porozumienie z opcją przedłużenia współpracy o 24 miesiące w przypadku spełnienia określonych warunków.

Śląsk Wrocław nie ujawnił ich szczegółów, ale wydanym właśnie komunikacie przyznał, że Aleks Petkow rozegrał wskazaną liczbę spotkań, umożliwiającą automatyczne wydłużenie jego pobytu w klubie.

- Przychodziłem do Śląska z nadzieją, że to dobre miejsce do rozwoju i się nie myliłem. Cieszę się, że zostaje tutaj na dłużej. Mocno zżyłem się zarówno z kolegami z zespołu, jak i kibicami, na których zawsze można liczyć. Dam z siebie wszystko - skomentował Bułgar.

- Aleks jest bardzo cennym piłkarzem w naszym zespole i cieszę się, że przedłużyliśmy jego umowę do 2026 roku. To kolejny podstawowy zawodnik po Rafale Leszczyńskim, Petrze Schwarzu, Matiasie Nahuelu i Piotrze Samcu-Talarze, który zostanie z nami na kolejne lata. Konsekwentnie budujemy przyszłościowy skład i wierzę, że to przyniesie efekty - dodał prezes Patryk Załęczny.

Petkow zdążył zanotować asystę w 22 występach w ekipie z Wrocławia.

Przekłada się to na zajmowanie wysokiej drugiej lokaty w tabeli Ekstraklasy z identycznym dorobkiem punktowym, co prowadząca Jagiellonia Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy