OFICJALNIE: Jádson zakończył piłkarską karierę

OFICJALNIE: Jádson zakończył piłkarską karierę fot. Avaí FC
Redakcja
Redakcja
Źródło: Jadson

Brazylijczyk Jádson oznajmił, że zdecydował się odwiesić buty na kołek.

38-letni zawodnik trzy miesiące po opuszczeniu swojego ostatniego zespołu EC Vitória poinformował, że nie będzie kontynuować swojej kariery.

- To były wspaniałe lata. Wiele osiągnąłem i poznałem ważnych dla mnie ludzi. Dziękuję za wszystko Bogu, mojej rodzinie oraz wszystkim, którzy byli ze mną podczas tej kariery. Przechodząc na emeryturę skupiam się na innym celu, moim własnym biznesie w Kurytybie i Londrinie – oznajmił Brazylijczyk po ogłoszeniu swojej decyzji.

Ofensywny pomocnik w zdecydowanej większości reprezentował kluby z ojczyzny. Jest on wychowankiem Club Athletico Paranaense, a prócz swojego macierzystego zespołu zakładał także koszulki takich drużyn, jak São Paulo czy Corinthians. Jednakże aż siedem lat poświęcił bronieniu barw ukraińskiego Szachtara Donieck, z którym zdobył najwięcej trofeów, między innymi Puchar UEFA oraz sześciokrotnie mistrzostwo kraju.

W obecnym i jednocześnie swoim ostatnim sezonie zagrał on dla Vitórii w jedenastu spotkaniach, w których dwukrotnie udało mu się pokonać bramkarzy rywali.

Jádson jest również byłym reprezentantem Brazylii. W barwach „Canarinhos” rozegrał osiem spotkań i raz wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy