OFICJALNIE: Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. Transfer potwierdzony
2025-07-03 09:12:44; Aktualizacja: 1 godzina temu
Jagiellonia Białystok poinformowała w czwartkowy poranek o pozyskaniu nowego zawodnika. Został nim Portugalczyk Bernardo Vital.
Bernardo Vital parafował z Jagiellonią Białystok umowę obowiązującą co 30 czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Polski klub pozyskał go na zasadzie transferu definitywnego z Realu Saragossa. Zawodnik otrzymał numer 13 na koszulce.
W przeszłości piłkarz szkolił się między innymi w Benfice. Następnie kontynuował karierę w Estorilu Praia i to w jego barwach zadebiutował wśród seniorów. W sumie rozegrał 94 mecze, strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Do Hiszpanii przeniósł się w poprzednim roku. Wziął udział w 33 spotkaniach tamtejszej drugiej ligi. Do tego dorzucił dwa występy w pucharze kraju.
24-letni środkowy obrońca ma na koncie spotkania w reprezentacji Portugalii U-21.Popularne
To kolejny transfer „Jagi” przeprowadzony w ramach letniego okna. Wcześniej jej szeregi zasilili Dawid Drachal, Louka Prip, Dimitris Rallis oraz Bartłomiej Wdowik, który wrócił do klubu z województwa podlaskiego na zasadzie wypożyczenia.
Drużyna prowadzona przez Adriana Siemieńca zajęła w poprzednim sezonie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy, co będzie skutkowało zmaganiami w eliminacjach Ligi Konferencji. Jeśli chodzi o rodzime podwórko, to 18 lipca rozpoczną oni rywalizację od domowej potyczki z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.
Nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został Bernardo Vital. Portugalski obrońca podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. Gracz przeniósł się do naszego klubu na zasadach transferu definitywnego z hiszpańskiego @RealZaragoza. 24-latek będzie… pic.twitter.com/yWmeGKhDqT
— Jagiellonia Białystok (@Jagiellonia1920) July 3, 2025