OFICJALNIE: Jagiellonia Białystok zgłosiła Brazylijczyka do Ekstraklasy

2023-10-24 20:25:32; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Jagiellonia Białystok

Vinícius Matheus został zgłoszony do kadry Jagiellonii Białystok na rozgrywki Ekstraklasy.

W pierwszym zespole „Jagi” 25-letni napastnik zadebiutował w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań. W 80. minucie wszedł z ławki rezerwowych zmieniając Afimico Pululu.

Brazylijczyk, który posiada również obywatelstwo włoskie, w bieżącym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach drużyny rezerw podlaskiego klubu na poziomie III ligi. Strzelił w nich trzy gole, a w starciu z Unią Skierniewice zanotował także asystę. Rozegrał ponadto 45 minut w rywalizacji z Koroną Kielce w Pucharze Polski.

Wcześniej był związany przez dwa sezony z trzecioligową Ślęzą Wrocław. Zdobył w tym czasie 29 bramek i zaliczył cztery ostatnie podania w 70 meczach.

Do Polski trafił z brazylijskiego zespołu Esporte Clube Comercial, który na co dzień rywalizuje w mistrzostwach stanu Mato Grosso do Sul.

Jagiellonia Białystok po remisie 3:3 z Lechem Poznań wskoczyła na pozycję lidera Ekstraklasy. W 12. kolejkach zdobyła 26 punktów - tyle samo co drugi Śląsk Wrocław i o dwa więcej niż trzeci „Kolejorz”.