OFICJALNIE: Jakub Świerczok w Piaście Gliwice

OFICJALNIE: Jakub Świerczok w Piaście Gliwice fot. Piast Gliwice
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice potwierdził pozyskanie Jakuba Świerczoka.

27-letni napastnik został wypożyczony do Piasta na najbliższy sezon z Łudogorca Razgrad.

- Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrego zespołu, prowadzonego przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć - powiedział Świerczok po ogłoszeniu transferu.

Atakujący trafił do Łudogorca na początku 2018 roku z Zagłębia Lubin. Od tamtej pory rozegrał 82 spotkania w koszulce bułgarskiej ekipy. Zdobył w nich 36 bramek, do których dorzucił 10 asyst. Zgodnie z doniesieniami mediów Polak w najbliższym czasie mógłby mieć problemy z występami u Pavela Vrby, stąd powrót do Ekstraklasy.

Świerczok był już związany z Piastem. W 2012 roku został do niego wypożyczony z 1. FC Kaiserslautern. Zanotował jednak tylko jeden występ, do czego przyczyniło się zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy