OFICJALNIE: Javier Mascherano rozpoczyna trenerską karierę

OFICJALNIE: Javier Mascherano rozpoczyna trenerską karierę fot. AFA
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AFA

Javier Mascherano został mianowany na stanowisko selekcjonera reprezentacji Argentyny U-20.

Były piłkarz między innymi River Plate, Corinthians, West Hamu United, Liverpoolu czy Barcelony postanowił nieco ponad roku temu przedwcześnie rozwiązać umowę z Club Estudiantes de La Plata i na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o natychmiastowym zakończeniu kariery z uwagi na brak chęci do jej kontynuowania na profesjonalnym poziomie.

Niedługo później przyjął propozycję rozpoczęcia pracy w Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej jako kierownik do spraw szkolenia do momentu wyrobienia sobie niezbędnych pozwoleń do objęcia sterów nad dowolnym na świecie zespołem.

W międzyczasie Javier Mascherano był łączony z przejęciem takich ekip jak Racing Club czy Al-Sadd. Ostatecznie 37-latek postanowił nieco inaczej pokierować swoją nową karierą i przygodę z zawodem trenera rozpocznie od odpowiadania za wyniki osiągane przez reprezentację Argentyny U-20.

Utytułowany zawodnik zasiądzie formalnie na tym stanowisku po rozpoczęciu nowego roku i postara się razem z drużyną wywalczyć awans na Mistrzostwa Świata U-20, które w 2023 roku odbędą się w Indonezji.

Jemu samemu nie udało się sięgnąć po ten tytuł w charakterze piłkarza, ponieważ na imprezie zorganizowanej w 2003 roku zajął z kadrą czwarte miejsce.

Mascherano zastąpił na tym stanowisku Fernando Batista, który zrezygnował z funkcji selekcjonera na rzecz zostania asystentem José Néstora Pekermana w reprezentacji Wenezueli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy