OFICJALNIE: Jesús Jiménez odszedł z Górnika Zabrze. Zagra z włoską gwiazdą

OFICJALNIE: Jesús Jiménez odszedł z Górnika Zabrze. Zagra z włoską gwiazdą fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Toronto FC

Jesús Jiménez odszedł z Górnika Zabrze i dołączył do Toronto FC, występującego w Major League Soccer.

„Czerwoni”, po rozczarowującym sezonie, wzięli się solidnie do pracy w kwestii wzmocnień. Od przyszłego lata ich barw będzie bronił Lorenzo Insigne, kapitan SSC Napoli, a już teraz przybyła gwiazda polskiej Ekstraklasy.

Jesús Jiménez przez trzy i pół roku wyrósł na lidera Górnika Zabrze i jednego z najlepszych piłkarzy w całych rozgrywkach. Środkowy napastnik lub lewoskrzydłowy zgromadził 121 występów okraszonych 37 golami oraz 22 asystami.

„Trójkolorowi”, na pięć miesięcy przed końcem umowy, zarobili 650 tysięcy euro, bowiem na tyle opiewała klauzula odstępnego w umowie zawodnika.

Hiszpan związał się z Toronto FC do 31 grudnia 2024 roku, a w porozumieniu znalazła się opcja przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

W związku z odejściem 28-latka można spodziewać się ze strony polskiej ekipy transferu następcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy