OFICJALNIE: Jesús Jiménez odszedł z Górnika Zabrze. Zagra z włoską gwiazdą

OFICJALNIE: Jesús Jiménez odszedł z Górnika Zabrze. Zagra z włoską gwiazdą fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Toronto FC

Jesús Jiménez odszedł z Górnika Zabrze i dołączył do Toronto FC, występującego w Major League Soccer.

„Czerwoni”, po rozczarowującym sezonie, wzięli się solidnie do pracy w kwestii wzmocnień. Od przyszłego lata ich barw będzie bronił Lorenzo Insigne, kapitan SSC Napoli, a już teraz przybyła gwiazda polskiej Ekstraklasy.

Jesús Jiménez przez trzy i pół roku wyrósł na lidera Górnika Zabrze i jednego z najlepszych piłkarzy w całych rozgrywkach. Środkowy napastnik lub lewoskrzydłowy zgromadził 121 występów okraszonych 37 golami oraz 22 asystami.

„Trójkolorowi”, na pięć miesięcy przed końcem umowy, zarobili 650 tysięcy euro, bowiem na tyle opiewała klauzula odstępnego w umowie zawodnika.

Hiszpan związał się z Toronto FC do 31 grudnia 2024 roku, a w porozumieniu znalazła się opcja przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

W związku z odejściem 28-latka można spodziewać się ze strony polskiej ekipy transferu następcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy