OFICJALNIE: Jesús Jiménez znalazł nowy klub. Wymiana

OFICJALNIE: Jesús Jiménez znalazł nowy klub. Wymiana fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Dallas

Jesús Jiménez przeniósł się w ramach wymiany za Brandona Servanię z Toronto FC do FC Dallas.

Środkowy napastnik wyrósł w ciągu minionych lat na przodującą postać w szeregach Górnika Zabrze i cieszył się statusem jednego z najlepszych piłkarzy występujących w Ekstraklasie. Z tego powodu hiszpański zawodnik cieszył się sporym zainteresowaniem na rynku.

Dzięki temu skorzystał minionej zimy z oferty nadesłanej przez Toronto FC, gdzie przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego za 650 tysięcy euro i związał do końca grudnia 2024 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Jesús Jiménez zakończył swój debiutancki sezon w Major League Soccer na dziewięciu trafieniach i czterech asystach w 33 występach, co nie okazało się wystarczające do stania się istotną częścią kanadyjskiego zespołu.

Świadczy o tym użycie 29-letniego zawodnika do dokonania wymiany z FC Dallas, co umożliwiło Toronto sprowadzenie Brandona Servanii.

Niedawny pracodawca napastnika będzie jednak opłacał połowę należnej mu pensji w trakcie pobytu w nowej drużynie.

- Jesteśmy podekscytowani pozyskaniem Jesúsa Jiméneza. Chcieliśmy wprowadzić do składu kolejną opcję do linii ataku. Jesús jest doświadczonym zawodnikiem z udokumentowanym dorobkiem bramkowym w lidze. Czujemy, że bardzo dobrze uzupełniłby naszą grupę - powiedział dyrektor techniczny André Zanotta.

Nowy klub Hiszpana zakończył minione zmagania na rewelacyjnym trzecim miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej i dotarł do ćwierćfinału fazy play-off MLS.

Z kolei Toronto uplasowało się na odległej trzynastej pozycji w Konferencji Wschodniej.

Jiménez, przed transferem do Górnika, grał tylko w ojczyźnie w trzeciej i czwartej lidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy