OFICJALNIE: Joe Scally pierwszym wychowankiem akademii New York City FC, sprzedanym do Europy

OFICJALNIE: Joe Scally pierwszym wychowankiem akademii New York City FC, sprzedanym do Europy fot. New York City FC
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: New York City FC

Władze New York City FC poinformowały, że Joe Scally na początku 2021 roku trafi do Borussii Mönchengladbach.

Amerykański klub potwierdził dojście do porozumienia z Borussią w sprawie transferu 16-letniego obrońcy po zakończeniu sezonu 2020 MLS. NYCFC nie podało, ile dokładnie zarobi na utalentowanym zawodniku, dając jednak do zrozumienia, że będzie to największa transakcja z udziałem piłkarza w tak młodym wieku w historii MLS. Amerykanie będą mogli liczyć również na bonusy, w tym procent z potencjalnego kolejnego transferu Scally’ego.

Zdaniem ESPN Borussia na razie zapłaci za Amerykanina blisko dwa miliony euro, a ostateczna kwota operacji będzie mogła wzrosnąć do sześciu milionów.

- To ekscytujący transfer. Joe docelowo przeniesie się do Niemiec po sezonie 2020, ale wcześniej będzie mógł odwiedzać przyszły klub i zacząć się tam aklimatyzować. Ma dopiero 16 lat, więc jeszcze będzie się rozwijał. Póki co ciężko na to pracuje - powiedział Claudio Reyna, dyrektor sportowy klubu z Nowego Jorku.

Scally jeszcze nie zadebiutował w MLS. Jeśli chodzi o pierwszy zespół NYCFC, ma na koncie jeden występ pucharowy. Prawy defensor jest reprezentantem Stanów Zjednoczonych do lat 17.

16-latek to pierwszy wychowanek akademii NYCFC, który został sprzedany do europejskiego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy