OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO]

OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa przygotowała świetną niespodziankę dla kibiców na koniec sezonu. Gwiazda i kapitan stołecznego zespołu, Josué, przedłużył swój kontrakt o rok.

Wielka saga kontraktowa, ciągnąca się od kilkunastu miesięcy, dobiegła końca. Josué Filipe Soares Pesqueira przedłużył umowę z Legią Warszawa, co zostało oficjalnie potwierdzone.

Do pewnego momentu pozostanie Portugalczyka na Łazienkowskiej, nie wydawało się takie pewne. Sporo obaw budziły wymagania finansowe 32-latka, których 15-krotni mistrzowie Polski mogli nie spełnić.

W ostatnich tygodniach obydwie strony znacznie się do siebie zbliżyły, co ostatecznie przesądziło o złożeniu podpisu. Informacja ta została przekazana za pomocą specjalnego nagrania.

- Zaczynasz zastanawiać się nad sobą. Nad tym, co znaczy być kapitanem. A przecież powtarzali mi: „Nie będziesz piłkarzem, Będziesz nikim”. Zaczynasz myśleć o tych wszystkich ludziach, o dzieciach. Oni wszyscy chcieliby być na moim miejscu. Chcieliby być kapitanem Legii Warszawa. To wielki klub, największy w Polsce. A to sprawia, że czuję dumę - powiedział w materiale wideo wychowanek FC Porto.

Nowy kontrakt gwiazdora będzie obowiązywał do lata 2024 roku.

Josué Filipe Soares Pesqueira w tej kampanii zanotował 36, spotkań, 15 bramek i sześć asyst. Na Łazienkowskiej występuje od 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy