OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO]

2023-05-27 19:48:54; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa przygotowała świetną niespodziankę dla kibiców na koniec sezonu. Gwiazda i kapitan stołecznego zespołu, Josué, przedłużył swój kontrakt o rok.

Wielka saga kontraktowa, ciągnąca się od kilkunastu miesięcy, dobiegła końca. Josué Filipe Soares Pesqueira przedłużył umowę z Legią Warszawa, co zostało oficjalnie potwierdzone.

Do pewnego momentu pozostanie Portugalczyka na Łazienkowskiej, nie wydawało się takie pewne. Sporo obaw budziły wymagania finansowe 32-latka, których 15-krotni mistrzowie Polski mogli nie spełnić.

W ostatnich tygodniach obydwie strony znacznie się do siebie zbliżyły, co ostatecznie przesądziło o złożeniu podpisu. Informacja ta została przekazana za pomocą specjalnego nagrania.

- Zaczynasz zastanawiać się nad sobą. Nad tym, co znaczy być kapitanem. A przecież powtarzali mi: „Nie będziesz piłkarzem, Będziesz nikim”. Zaczynasz myśleć o tych wszystkich ludziach, o dzieciach. Oni wszyscy chcieliby być na moim miejscu. Chcieliby być kapitanem Legii Warszawa. To wielki klub, największy w Polsce. A to sprawia, że czuję dumę - powiedział w materiale wideo wychowanek FC Porto.

Nowy kontrakt gwiazdora będzie obowiązywał do lata 2024 roku.

Josué Filipe Soares Pesqueira w tej kampanii zanotował 36, spotkań, 15 bramek i sześć asyst. Na Łazienkowskiej występuje od 2021 roku.