OFICJALNIE: Kadra Portugalii na Mistrzostwa Świata U-20

OFICJALNIE: Kadra Portugalii na Mistrzostwa Świata U-20 fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: FPF

Hélio Sousa ogłosił kadrę młodzieżowej reprezentacji Portugalii na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Portugalia swój dwunasty udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Koreą Południową, Argentyną oraz RPA w grupie F.

Drużyna ze strefy UEFA jest drugim najbardziej utytułowanym uczestnikiem zbliżających się mistrzostw po Argentynie (sześć zwycięstw), ponieważ w przeszłości dwukrotnie sięgała po tytuł najlepszej młodzieżowej ekipy globu w latach 1989 i 1991. Do zdobycia tych trofeów swoje zespoły poprowadzili między innymi Paulo Sousa, Fernando Couto, João Pinto, Luís Figo czy Rui Costa.

W kadrze ekipy prowadzonej przez Hélio Sousę, która w połowie ubiegłego roku sięgnęła po tytuł mistrzowski na Starym Kontynencie wśród drużyn do lat 19, zabrakło miejsca dla między innymi Domingosa Quiny. Środkowy pomocnik Watfordu miałby pewne miejsce w wyjściowym składzie drużyny narodowej, ale z udziału w nadchodzącym turnieju wyeliminowała go kontuzja pleców.

Młodzieżowa reprezentacja Portugalii z tym zawodnikiem byłaby na pewno mocniejsza, ale i bez niego wygląda na jedną z najmocniejszych, o ile nie najmocniejszą, na całym turnieju, bo znaleźli się w niej między innymi Romain Correia, Rúben Vinagre, Florentino Luís, Trincão czy Jota, którzy stanowili trzon zespołu na niedawnej kontynentalnej imprezie. Ponadto ta grupa została wzmocniona takimi postaciami jak Diogo Dalot, Diogo Leite, Gedson Fernandes czy Rafael Leão. Spośród nich na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim Gedson Fernandes, który ma za sobą już debiut w dorosłej kadrze i rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Benfiki.

Warto również dodać, że tuż przed rozpoczęciem turnieju w Polsce z kadrą pożegna się jeden z bramkarzy i będzie nim zapewne ktoś z dwójki Luís Maximiano lub Ricardo Silva.

KADRA PORTUGALII U-20

BRAMKARZE:
Diogo Costa (FC Porto),
João Virgínia (Everton),
Luís Maximiano (Sporting),
Ricardo Silva (FC Porto).

OBROŃCY:
Diogo Leite (FC Porto),
Diogo Queirós (FC Porto),
Francisco Moura (SC Braga),
Diogo Dalot (Manchester United),
Romain Correia (Vitória SC),
Rúben Vinagre (Wolverhampton Wanderers FC),
Thierry Correia (Sporting).

POMOCNICY:
Florentino (Benfica),
Gedson Fernandes (Benfica),
Miguel Luís (Sporting),
Nuno Henrique (Chievo),
Nuno Santos (Benfica)

NAPASTNICY:
Trincão (SC Braga),
Jota (Benfica),
Mesaque Dju (West Ham United),
Pedro Martelo (SC Braga),
Pedro Neto (SS Lazio),
Rafael Leão (Lille).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy