OFICJALNIE: Kadra Senegalu na Mistrzostwa Świata U-20

OFICJALNIE: Kadra Senegalu na Mistrzostwa Świata U-20 fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: FSFOOT

Youssouph Dabo ogłosił kadrę młodzieżowej reprezentacji Senegalu na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Senegal swój trzeci udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Tahiti, Kolumbią oraz gospodarzem imprezy w grupie A.

Do tej pory największym sukcesem drużyny ze strefy CAF było zajęcie czwartego miejsca na Mistrzostwach Świata U-20 w 2015 roku. „Młode Lwy Terangi” nie prezentowały się zbyt okazale na turnieju w Nowej Zelandii i swój awans do fazy pucharowej wywalczyli z trzeciego miejsca dzięki korzystnemu bilansowi. Potem dość niespodziewanie pokonali po konkursie jedenastek dobrze prezentującą się Ukrainę (1:1, 3:1 k.) oraz wymęczyli zwycięstwo nad Uzbekistanem (1:0). W półfinale nie mieli już jednak większych szans z Brazylią (0:5). Natomiast w meczu o brązowy medal przegrali kontynentalny pojedynek z Mali (1:3).

Z tym ostatnim przeciwnikiem przegrali także finał kontynentalnych eliminacjach w ramach U-20 Africa Cup of Nations. Senegal był głównym faworytem tej imprezy, ale niestety w decydującym starciu musiał uznać wyższość „Orłów” (1:1, 2:3 k.). W kadrze prowadzonej przez Youssoupha Dabę znajduje się praktycznie cały trzon drużyny z tego turnieju, która mierzy teraz w sprawienie miłej niespodzianki na polskich boiskach. O realizację takiego celu mają zadbać między innymi Souleymane Aw oraz Ibrahima Niane. Obaj należą do wyróżniających się zawodników w zespole narodowym i mogą się pochwalić występami na młodzieżowym mundialu w 2017 roku. Poza nimi należy również zwrócić uwagę na graczy broniących jeszcze barwy rodzimych klubów takich jak Amadou N'Diaye (zapewniony już transfer do Metz), Moussa N'Diaye oraz Youssouph Badji.

Ponadto na grę na Mistrzostwach Świata U-20 zdecydował się Alpha Dionkou, który do tej pory na poziomie młodzieżowym występował w kadrze Hiszpanii.

KADRA SENEGALU U-20

BRAMKARZE:
Cheikh Sarr (Tarragona),
Dialy N'Diaye (Cayor Foot),
François Djiba (Diambars FC).

OBROŃCY:
Moussa N'Diaye (Excellence Foot),
Formose Mendy (Darou Salam),
Souleymane Aw (Eupen),
Niakhate N'Diaye (AS Dakar Sacré-Cœur),
Mamadou Mbow (Stade de Reims),
Alpha Dionkou (Manchester City),
Souleymane Cissé (Stade de Mbour).

POMOCNICY:
Cavin Diagné (Le Mans),
Amadou Sagna (Cayor Foot),
Ousseynou Niang (Diambars FC),
Dion Lopy (Oslo Football Academy),
Faly Ndaw (Teungueth FC)
Amadou Ciss (Fortuna Sittard).

NAPASTNICY:
Amadou N'Diaye (
Génération Foot, od lipca Metz),
Ibrahima Dramé (Diambars FC),
Mamadou Danfa (Casa Sports),
Ibrahima Niane (Metz),
Youssouph Badji (Casa Sports).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy