OFICJALNIE: Karamoh w Parmie

OFICJALNIE: Karamoh w Parmie fot.
Karol Brandt
Źródło: Parma FC

Parma sfinalizowała transfer Yanna Karamoha.

21-latek do Interu Mediolan trafił w sierpniu 2017 roku. Wówczas wypożyczono go z obowiązkiem wykupy z SM Caen. W swoim premierowym sezonie rozegrał on 17 spotkań w pierwszym zespole i raz wpisał się na listę strzelców. Następnie za prawoskrzydłowego mogącego grać w ataku zapłacono 6,5 miliona euro. Nie było mu jednak dane wzięcie udziału w kolejnej kampanii, ponieważ powędrował on na wypożyczenie do Girondins Bordeaux.

Na Sekwaną Francuz wystąpił w 33 meczach, strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst. Ostatecznie powrócił on na Giuseppe Meazza, gdzie jak się okazało, również i tym razem nie otrzyma swojej szansy. 

Parma ogłosiła bowiem jego roczne wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Cała transakcja ma zamknąć się w kwocie 13 milionów euro. Yann Karamoh podpisał już umowę do 30 czerwca 2023 roku. 

Dla „Gialloblu” to już jedenasty transfer przed kolejnym sezonem. Wcześniej pozyskano m.in. Luigiego Sepe (wypożyczenie z Napoli), Alberto Grassiego (wypożyczenie z Napoli), Simone Colombiego (transfer definitywny z Carpi), Hernaniego (wypożyczenie z Zenitu Sankt Petersburg) oraz José Machína (transfer definitywny z Pescary). 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy