OFICJALNIE: Karamoh w Parmie

OFICJALNIE: Karamoh w Parmie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Parma FC

Parma sfinalizowała transfer Yanna Karamoha.

21-latek do Interu Mediolan trafił w sierpniu 2017 roku. Wówczas wypożyczono go z obowiązkiem wykupy z SM Caen. W swoim premierowym sezonie rozegrał on 17 spotkań w pierwszym zespole i raz wpisał się na listę strzelców. Następnie za prawoskrzydłowego mogącego grać w ataku zapłacono 6,5 miliona euro. Nie było mu jednak dane wzięcie udziału w kolejnej kampanii, ponieważ powędrował on na wypożyczenie do Girondins Bordeaux.

Na Sekwaną Francuz wystąpił w 33 meczach, strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst. Ostatecznie powrócił on na Giuseppe Meazza, gdzie jak się okazało, również i tym razem nie otrzyma swojej szansy. 

Parma ogłosiła bowiem jego roczne wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Cała transakcja ma zamknąć się w kwocie 13 milionów euro. Yann Karamoh podpisał już umowę do 30 czerwca 2023 roku. 

Dla „Gialloblu” to już jedenasty transfer przed kolejnym sezonem. Wcześniej pozyskano m.in. Luigiego Sepe (wypożyczenie z Napoli), Alberto Grassiego (wypożyczenie z Napoli), Simone Colombiego (transfer definitywny z Carpi), Hernaniego (wypożyczenie z Zenitu Sankt Petersburg) oraz José Machína (transfer definitywny z Pescary). 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy