OFICJALNIE: Karol Świderski odszedł z PAOK-u. Będzie gwiazdą nowego klubu!

OFICJALNIE: Karol Świderski odszedł z PAOK-u. Będzie gwiazdą nowego klubu! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Charlotte FC

Karol Świderski zamienił PAOK na Charlotte FC. Oznacza to, że już wkrótce zagra w Major League Soccer.

Środkowy napastnik od trzech lat grał w Grecji, gdzie spisywał się całkiem nieźle. Zdobywał ważne bramki dla swojej drużyny, co sprawiło, że przed rokiem dostąpił zaszczytu debiutu w seniorskiej kadrze biało-czerwonych.

Charlotte FC, które niebawem zadebiutuje w Major League Soccer, postanowiło zgłosić się po Karola Świderskiego, a oferta rzędu pięciu milionów euro została zaakceptowana.

Zawodnik świętujący nie tak dawno 25. urodziny zgodził się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych i transfer stał się faktem.

Tym sposobem Polak został pierwszym piłkarzem w historii tej ekipy o statusie „designated player”, czyli takim, którego nie obowiązuje budżet płacowy

Atakujący podpisał z nowym klubem kontrakt ważny do 31 grudnia 2025 roku plus opcja na następne 12 miesięcy.

Spotka w nim Jana Sobocińskiego, byłego już gracza ŁKS-u Łódź.

Licznik Świderskiego w PAOK-u zamknął się na 134 występach, 35 golach i 14 asystach. Przed wyjazdem do Grecji bronił on barw Jagiellonii Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy