OFICJALNIE: Karol Świderski odszedł z PAOK-u. Będzie gwiazdą nowego klubu!

OFICJALNIE: Karol Świderski odszedł z PAOK-u. Będzie gwiazdą nowego klubu! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Charlotte FC

Karol Świderski zamienił PAOK na Charlotte FC. Oznacza to, że już wkrótce zagra w Major League Soccer.

Środkowy napastnik od trzech lat grał w Grecji, gdzie spisywał się całkiem nieźle. Zdobywał ważne bramki dla swojej drużyny, co sprawiło, że przed rokiem dostąpił zaszczytu debiutu w seniorskiej kadrze biało-czerwonych.

Charlotte FC, które niebawem zadebiutuje w Major League Soccer, postanowiło zgłosić się po Karola Świderskiego, a oferta rzędu pięciu milionów euro została zaakceptowana.

Zawodnik świętujący nie tak dawno 25. urodziny zgodził się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych i transfer stał się faktem.

Tym sposobem Polak został pierwszym piłkarzem w historii tej ekipy o statusie „designated player”, czyli takim, którego nie obowiązuje budżet płacowy

Atakujący podpisał z nowym klubem kontrakt ważny do 31 grudnia 2025 roku plus opcja na następne 12 miesięcy.

Spotka w nim Jana Sobocińskiego, byłego już gracza ŁKS-u Łódź.

Licznik Świderskiego w PAOK-u zamknął się na 134 występach, 35 golach i 14 asystach. Przed wyjazdem do Grecji bronił on barw Jagiellonii Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy