Oficjalnie: Karsdorp piłkarzem Romy

Oficjalnie: Karsdorp piłkarzem Romy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Roma

Rick Karsdorp już oficjalnie został nowym zawodnikiem Romy.

O przenosinach holenderskiego obrońcy z Feyenoordu do Rzymu spekulowało się od dłuższego czasu. W ostatnich dniach pojawiały się informacje, że transfer 22-latka do stolicy Włoch zablokował Inter, ale koniec końców doszło do ostatecznego porozumienia.


Karsdorp związał się z rzymianami umową do 30 czerwca 2022 roku. Jego dotychczasowy klub otrzymał za niego 14 milionów euro podstawowej kwoty transferowej. Zgodnie z wszelkimi bonusami może ona jednak wzrosnąć o kolejne pięć milionów.


- To dla mnie naprawdę wielki krok w piłkarskim rozwoju. Przychodzę tutaj z wielkim zapałem do gry. Chcę zrealizować swoje marzenia. Wiem, że przede mną jeszcze mnóstwo pracy, ale mam nadzieję, że zrobię to właśnie tutaj - powiedział po wszystkim dwukrotny reprezentant Holandii.


Prawy obrońca, który może występować również w linii pomocy, szkolił się w Feyenoordzie od 2004 roku, by po dziesięciu latach zadebiutować w jego pierwszym zespole. Jeśli chodzi o miniony sezon, zaliczył 30 występów w Eredivisie. Zdobył w nich jedną bramkę, do której dorzucił cztery asysty.


To drugi letni transfer Romy pilotowany przez nowego dyrektora sportowego „Giallorossich”, Monchiego. Wcześniej sprowadził on do Rzymu Héctor Moreno z PSV.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy