OFICJALNIE: Katar zmienia selekcjonera. Félix Sánchez kończy misję

OFICJALNIE: Katar zmienia selekcjonera. Félix Sánchez kończy misję fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: QFA

Katarska Związek Piłki Nożnej poinformował o nieprzedłużeniu wygasającego kontraktu z selekcjonerem Félixem Sánchezem.

Przyznanie azjatyckiemu państwa funkcji gospodarza Mistrzostw Świata w grudniu 2010 roku wprawiło w ruch całą machinę organizacyjną, by w możliwie jak najlepszy sposób przygotować tamtejszą reprezentację do udziału w turnieju.

Wielkim marzeniem miejscowych działaczy piłkarskich było zatrudnienie na stanowisku selekcjonera Pepa Guardioli. Ten nie pałał jedną chęcią do porzucenia europejskich aspiracji na rzecz dorobienia się fortuny na pracy z nisko notowaną kadrą.

Z tego powodu Katarczycy rozglądali się za innym wielkim trenerskim nazwiskiem. W ostatecznym rozrachunku nie udało im się namówić żadnego z cenionych specjalistów do nawiązania współpracy i dlatego postawili na dobrze znającego realia lokalnego futbolu Félixa Sáncheza.

Hiszpan odpowiadał przez dziesięć lat za szkolenie młodzieży w Barcelonie, by w 2006 roku rozstać się z „Dumą Katalonii” na rzecz rozpoczęcia działalność w wielkim projekcie ASPIRE Academy, z którego awansował najpierw na selekcjonera drużyn młodzieżowy Kataru i potem na pełnoprawnego opiekuna kadry seniorskiej w 2017 roku z zamiarem przygotowania zespołu do udziału w mundialu.

Katarski Związek Piłki Nożnej wiązał duże nadzieje z pokazaniem się z dobrej strony na największej piłkarskiej imprezie, ale niestety w trzech meczach grupowych ekipa z Azji pokazała się z przeciętnej strony i zakończyła turniej z zerowym dorobkiem punktowy.

Ten wynik oraz postawa zaprezentowana przez piłkarzy „Kasztanowców” nie dały argumentów Sánchezowi do wywalczenia sobie nowego kontraktu. Dlatego ten wraz z końcem roku pożegna się z funkcją selekcjonera Kataru.

„Po wygaśnięciu kontraktu 31 grudnia, Katarski Związek Piłki Nożnej i Hiszpan Félix Sánchez zdecydowali wspólnie, że to najlepszy moment na rozpoczęcie nowej fazy i tym samym nieprzedłużanie umowy między obiema stronami” - napisano w wydanym komunikacie.

- Ostatnie pięć i pół roku z reprezentacją Kataru było wydarzeniem, które zdarza się raz w życiu. Nie mogę nie podziękować Katarskiemu Związkowi Piłki Nożnej, jego ekscelencji szejkowi Hamadowi bin Khalifa bin Ahmedowi Al Thaniemu, prezesowi związku oraz przywódcom kraju za niesamowite wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzyli w czasie, gdy tak dużo razem osiągnęliśmy. Katar, jego ludzie i piłka nożna zawsze będą w moim sercu. Nadszedł czas, aby inni przejęli kontrolę nad zespołem, a ja podjął nowe wyzwanie - powiedział szkoleniowiec.

47-latek jest już dwunastym selekcjonerem, który pożegnał się z reprezentacją biorącą udział w tegorocznym mundialu. 

Przed nim swoją pracę z kadrą zakończyli Czesław Michniewicz (Polska), Carlos Queiroz (Iran), Roberto Martinez (Belgia), Gerardo Martino (Meksyk), Diego Alonso (Urugwaj), Otto Addo (Ghana), Paulo Bento (Korea Południowa), Luis Enrique (Hiszpania), Tite (Brazylia), Louis van Gaal (Holandia) i Fernando Santos (Portugalia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy