OFICJALNIE: Komunikat Lazio w sprawie kontuzji Ciro Immobile

OFICJALNIE: Komunikat Lazio w sprawie kontuzji Ciro Immobile fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: SS Lazio

Lazio przekazało zaktualizowane informacje na temat Ciro Immobile, który w ocenie sztabu medycznego nie mógł zostać dopuszczony do gry na spotkanie Ligi Narodów Węgry - Włochy.

Selekcjoner Roebrto Mancini powołał napastnika rzymian na dwa mecze, gdzie stawką były punkty w Dywizji A. Dosyć szybko było wiadomo, że zdobywca Złotego Buta z 2020 roku nie wesprze swoich rodaków w ważnym starciu z Anglią. Przez problemy mięśniowe piłkarz nie załapał się nawet do szerokiej kadry, ale Italia wygrała 1:0.

Później pojawiały się nadzieje, że 55-krotny reprezentant stawi się chociaż na jakiekolwiek minuty na murawie w Budapeszcie. Uwaga miała zostać rozproszona przez prezydenta Lazio, Claudio Lotito, który ponoć podejmował wszelkie próby zablokowania udziału zawodnika w wyjazdowym pojedynku.

Ostatecznie nie doszło do żadnych formalnych przepychanek. Mancini potwierdził, że po konsultacji ze sztabem medycznym podjął decyzję o zwolnieniu Immobile także i z tego meczu.

Piłkarz pozostał więc w ojczyźnie, a „Biancocelesti” wydali następujące oświadczenie:

„Sztab medyczny SS Lazio ogłasza, że piłkarz Ciro Immobile przeszedł w poniedziałek kliniczne i instrumentalne badania w szpitalu Paideia.

Zawodnik podjął konkretne działania w kwestii leczenia i został poddany codziennemu nadzorowi. W kolejnych dniach badania zostaną powtórzone, aby określić przybliżony okres rekonwalescencji.”

Immobile to kluczowa postać na środku ataku. W bieżącej kampanii zanotował już pięć trafień i cztery asysty.

Rozgrywki ligowe wracają w ten weekend. W Serie A Lazio o punkty powalczy teraz ze Spezią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy