OFICJALNIE: Komunikat Lazio w sprawie kontuzji Ciro Immobile

OFICJALNIE: Komunikat Lazio w sprawie kontuzji Ciro Immobile fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: SS Lazio

Lazio przekazało zaktualizowane informacje na temat Ciro Immobile, który w ocenie sztabu medycznego nie mógł zostać dopuszczony do gry na spotkanie Ligi Narodów Węgry - Włochy.

Selekcjoner Roebrto Mancini powołał napastnika rzymian na dwa mecze, gdzie stawką były punkty w Dywizji A. Dosyć szybko było wiadomo, że zdobywca Złotego Buta z 2020 roku nie wesprze swoich rodaków w ważnym starciu z Anglią. Przez problemy mięśniowe piłkarz nie załapał się nawet do szerokiej kadry, ale Italia wygrała 1:0.

Później pojawiały się nadzieje, że 55-krotny reprezentant stawi się chociaż na jakiekolwiek minuty na murawie w Budapeszcie. Uwaga miała zostać rozproszona przez prezydenta Lazio, Claudio Lotito, który ponoć podejmował wszelkie próby zablokowania udziału zawodnika w wyjazdowym pojedynku.

Ostatecznie nie doszło do żadnych formalnych przepychanek. Mancini potwierdził, że po konsultacji ze sztabem medycznym podjął decyzję o zwolnieniu Immobile także i z tego meczu.

Piłkarz pozostał więc w ojczyźnie, a „Biancocelesti” wydali następujące oświadczenie:

„Sztab medyczny SS Lazio ogłasza, że piłkarz Ciro Immobile przeszedł w poniedziałek kliniczne i instrumentalne badania w szpitalu Paideia.

Zawodnik podjął konkretne działania w kwestii leczenia i został poddany codziennemu nadzorowi. W kolejnych dniach badania zostaną powtórzone, aby określić przybliżony okres rekonwalescencji.”

Immobile to kluczowa postać na środku ataku. W bieżącej kampanii zanotował już pięć trafień i cztery asysty.

Rozgrywki ligowe wracają w ten weekend. W Serie A Lazio o punkty powalczy teraz ze Spezią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy