OFICJALNIE: Koniec mundialu dla Thomasa Delaneya

OFICJALNIE: Koniec mundialu dla Thomasa Delaneya fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: DBU

Thomas Delaney doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z gry na Mistrzostwach Świata w Katarze.

We wtorek zmagania w ramach Mistrzostw Świata w Katarze rozpoczęła reprezentacja Danii. Ekipa ta mierzyła się na wstępie z Tunezją i zremisowała to spotkanie bezbramkowo.

O ile wynik jest rozczarowujący, o tyle selekcjoner drużyny narodowej Kasper Hjulmand musi zmagać się z jeszcze jednym dużym problemem. Kontuzji doznał bowiem Thomas Delaney.

31-latek opuścił plac gry w przerwie pomiędzy połowami. Wpływ na to miała kontuzja kolana, której nabawił się w pierwszej części meczu.

Pierwsze informacje w kwestii stanu zdrowia nie były obiecujące, a szczegółowe badania tylko potwierdziły złe wieści. W przypadku tego zawodnika uraz wyklucza dalszy występ na Mistrzostwach Świata w Katarze, co potwierdziła duńska federacja.

- Będzie nam go na pewno brakowało i to zarówno na boisku, jak i poza nim. Pozostali zawodnicy są natomiast gotowi do gry, a my mamy mocny skład, by rywalizować w kolejnych spotkaniach - powiedział selekcjoner Hjulmand.

Swój kolejny mecz Dania rozegra już w najbliższą sobotę, a rywalem będzie Francja. Początek tej rywalizacji o 17:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy