OFICJALNIE: Koniec sezonu dla Almiróna. Udział w Copa América zagrożony?!

OFICJALNIE: Koniec sezonu dla Almiróna. Udział w Copa América zagrożony?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United | ABC Color

W ubiegłą sobotę Newcastle United pokonało Southampton 3:1. Meczu tego nie będzie jednak dobrze wspominał Miguel Almirón, który po zmianie stron opuścił boisko z powodu kontuzji.

Pomimo tego, że od czasu dołączenia do „Srok” Paragwajczyk nie strzelił ani jednego gola oraz nie asystował przy żadnym trafieniu, był ważnym ogniwem swojej drużyny. W weekend wybiegł na boisko w pierwszym składzie przeciwko „Świętym”, lecz nie dokończył spotkania, bowiem w 64. minucie został zmieniony. Roszada była wymuszona urazem ścięgna podkolanowego.

W związku z kontuzją zawodnik udał się do Hiszpanii, gdzie po konsultacji z lekarzem uznano, że 25-latek wymaga około trzech tygodni przerwy. Teraz Newcastle United poinformowało, że gracz nie weźmie udziału w trzech ostatnich meczach sezonu.

Klub jednocześnie przekazał, że jest w stałym kontakcie z Paragwajskim Związkiem Piłki Nożnej i będzie z nim współpracował, aby doprowadzić rozgrywającego do pełni sił przed Copa América. Dodajmy, że turniej rozpoczyna się już 14 czerwca.

Miguel Almirón był w styczniu bohaterem największego transferu w dziejach „Srok”. Za 13-krotnego reprezentanta Paragwaju zapłacono 24 miliony euro. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy