OFICJALNIE: Kontuzja piłkarza Widzewa Łódź podczas treningu. Kilka tygodni przerwy

2024-06-29 11:26:05; Aktualizacja: 2 dni temu
Piotr Różalski Źródło: Widzew Łódź

Ivan Krajčírik nie będzie kontynuował przygotowań do nowego sezonu z pierwszą drużyną Widzewa Łódź. Bramkarz nabawił się kontuzji, która może go wykluczyć nawet z pierwszych kolejek Ekstraklasy 2024/2025 – tak wynika z oświadczenia klubu.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem towarzyskiego meczu z Motorem Lublin gruchnęła kiepska wieść o kłopotach zdrowotnych słowackiego golkipera. Podczas jednej z sesji treningowych 24-latek musiał przerwać ćwiczenia przez problemy z mięśniem.

„Ivan Krajčírik w trakcie zajęć naderwał mięsień uda i będzie pauzował przez 3-5 tygodni” – czytamy w komunikacie łódzkiego klubu przy ogłoszeniu podstawowego składu na sparing.

Co ciekawe, były młodzieżowy reprezentant Słowacji pierwotnie dołączył do Widzewa jako numer jeden za sprzedanego do New England Revolution Henricha Ravasa. Zainwestowane 250 tysięcy euro w zimowy nabytek z MFK Ruzomberok nie zostały dotąd należycie spożytkowane, bowiem nie zaliczył ani jednego oficjalnego występu.

Wszystko przez wcześniejszą kontuzję kolana. W reakcji na nagły przypadek dziewiąta siła elitarnych rozgrywek w Polsce sprowadziła Rafała Gikiewicza na zasadzie wolnego transferu. Bardziej doświadczony golkiper przez resztę zmagań nie oddał miejsca konkurentowi.

W tym tygodniu pojawiły się pierwsze doniesienia, jakoby związany kontraktem z Widzewem do połowy 2026 roku Krajčírik miał przenieść się do beniaminka Ekstraklasy celem poszukiwania bardziej regularnej gry.